GENEL GÜNDEM

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ İLGİ GÖRDÜ

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ İLGİ GÖRDÜ

Beş yıl önce gerçekleşen hain darbe girişiminin yıldönümü olan 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla Süleymanpaşa’da çeşitli anma etkinlikleri gerçekleştirildi. “Türkiye Geçilmez” başlığı altında düzenlenen etkinliklere Süleymanpaşa Belediyesi, Geleneksel ve Olimpik Okçuluk Turnuvası, 15 Temmuz’da 1550 Kulaç Açık Deniz Yüzme Etkinliği ve Mehter programları ile destek verdi.

ETKİNLİKLER ERKEN SAATTE BAŞLADI

Tekirdağ Valiliğinin organize ettiği 15 Temmuz Şehitleri Anma, Milli Birlik ve Demokrasi Günü, gün boyunca farklı anma etkinlikleri ile idrak edildi. Şehir Mezarlığında bulunan şehit kabirlerinin ziyareti ile başlayan program, Orta Cami’de düzenlenen Mevlid-i Şerif ile devam etti. Daha sonra Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in de katılımıyla Tekirdağlı 15 Temmuz şehidi Şehit Polis Münür Alkan’ın baba evi ziyareti gerçekleştirildi.

OKÇULUK VE YÜZME YARIŞLARI HEYECAN YARATTI

Anma etkinlikleri Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile koordine edilen Geleneksel ve Olimpik Okçuluk Turnuvası ile sürdü. Daha sonra 15 Temmuz’da 1500 Kulaç Açık Deniz Yüzme Etkinliği gerçekleştirildi. Türkiye’nin en iyi açık deniz yüzücüleri, 1500 metre yüzerek Rumeli İskelesi’nde karaya çıktı. Başkan Yüksel yüzücülere katılım madalyalarını takdim etti, sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

GECE YARISI OKUNAN SELA İLE ANMA ETKİNLİĞİ SONA ERDİ

Etkinlikler, Sahil dolgu alanda düzenlenen programla gece yarısına kadar devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayınlanan 15 Temmuz Ulusa Sesleniş konuşması, Kur-an’ı Kerim tilaveti, Süleymanpaşa Belediyesi Konservatuvarı Orkestrası ile Mehter Takımı ilahi ve mehter konseri günün anlam ve önemine dair şiirlerin okunması gibi etkinlikler yer alırken, etkinlikler saat 00.13’te sela okunması ile sona erdi.

Etkinliklerde çok sayıda kurum, kuruluş ve dernek, kurdukları stantlar ile destek verirken, çok sayıda basın mensubu ve vatandaş da yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL