Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen yüzme kursu ile çocuklar, hem spora teşvik ediliyor hem de keyifli vakit geçirmelerine imkân sağlanıyor.

 

Uzman eğitmenler eşliğinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Muratlı Yüzme Havuzu’nda verilen yüzme kursunda, hijyen kuralları ve pandemi tedbirleri dikkate alınarak, 4-12 yaş aralığındaki çocuklara toplamda 164 saatlik yüzme eğitimi verilecek. Pazartesi günleri hariç haftanın diğer günlerinde 2 grup halinde verilecek olan eğitimler, 11.00 ile 18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Konu hakkında bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Daha önce Muratlı ilçesine gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerden birinde çocukların, serinlemek için havuz haline getirilmiş bir kamyon kasasına bindiklerini görmüş, onlara Muratlı ilçemize sağlıklı, güvenli ve konforlu koşullarda havuza girebilecekleri, yüzme becerisi kazanabilecekleri bir tesis yapma sözü vermiştim. Vakit geçirmeksizin projemizi hayata geçirdik, tesisimizi inşa ettik ve faaliyete geçirdik. Salgın koşulları sebebiyle Muratlı Yüzme Havuzu’muzu tam kapasiteli olarak hizmete sunamamış olsak da çocuklarımızın yaz tatilinde yüzme sporundaki becerilerini ortaya koymalarına imkân sağlamak amacıyla bu eğitim programımızı düzenledik. Gerçekleştirmekte olduğumuz bu eğitim hizmetimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.