GENEL GÜNDEM SİYASET

2 BAŞKAN ARASINDA SAKSI GERGİNLİĞİ

2 BAŞKAN ARASINDA SAKSI GERGİNLİĞİ

 

Geçtiğimiz aylarda yurt dışı gezisi sırasında Kadir Albayrak’ın görüp beğendiği saksıda çam ağaçlarını Süleymanpaşa Fen İşleri Müdürlüğü’nde yaptırarak hediye edip katlı otoparkın üstüne koyduran Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak karşı karşıya geldi. Kadir Albayrak Süleymanpaşa Belediyesi yazan saksı çamları kaldırtarak  ‘Burası Tekirdağ’ın meydanı’ düşüncesiyle 11 ilçenin isminin yazdığı çiçekleri koydurdu.

 

 

 

“BURASI TEKİRDAĞ’IN MEYDANI”

 

 

Konuyla ilgili konuşan Kadir Albayrak, “Her ilçeden 5, 10 tane saksıları oraya koyacağız. Burası Tekirdağ’ın meydanı olduğu için diğer ilçelerin isimlerinin yazdığı saksıları da koyduk, koyacağız. Süleymanpaşa Belediyesi’ne teşekkür ettik. Buradaki bu meydanda 11 ilçenin de isimlerini koyacağız ve bölge Tekirdağ’ın meydanı olacak. Hayırlısı olsun önemli olan hizmet” diye konuştu.

 

 

 

“SÜLEYMANPAŞA MEYDANIDIR”

 

 

 

Hediye ettiği saksıların bir bölümünü kaldıran Kadir Albayrak’a sert tepki gösteren Cüneyt Yüksel, “Çocukça bir şey olarak görüyorum. Neyin kavgasını yaşıyoruz. Ben bunu anlamıyorum. Teşekkür edip güzel oldu diyeceğine kaldırıp diğer ilçelerin isminin yazıldığını görmek bana çocukça geliyor. Burası SÜleymanpaşa. Benim çiçeklerimi diğer ilçelere koyuyor musun? Bir bahaneyle onları kaldırmanın derdine düşmesi traji komik. Gezi de gördüğümüz çiçekleri koydum. Meydan betonlaştı diye Kadir Başkanı eleştiriyorlardı. Bende eleştirmesinler diye koydum en azından biraz yeşil olsun diye. Ama görüyorum ki hala CHP zihniyeti devam ediyor. Çocukça yapılan işler bunlar. Hani o yaptı ben yaptım yoktu İnsanlara samimi olmak lazım. Doğruyu konuşmak lazım. Demek ki rozeti bırakmamışsın. Burası Süleymanpaşa’nın meydanıdır. Bütün herkese açık Süleymanpaşa sınırları içerisinde yer alan bir meydandır burası” dedi.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL