EKONOMİ GENEL

30 yıldır kimse ilgilenmedi 2 sanayi sitesini birden hayata geçecek

30 yıldır kimse ilgilenmedi 2 sanayi sitesini birden hayata geçecek

FERHAT AKGÜN-FATİH ERGE

Yeniden başkanlığa adaylığını açıklayan Tekirdağ Madeni Eşya ve Ağaç İşleri Sanatkarlar Odası Başkanı Münür Kılıç, yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı.

Odak Haber TV ve Beş Dokuz TV’ye açıklamalarda bulunan Tekirdağ Madeni Eşya ve Ağaç İşleri Sanatkarlar Odası Başkanı Münür Kılıç, projelerini anlattı.

Kılıç, “Projelerimin devamını getirmek adına aday olmaya karar verdim. Üyelerimin atık yağları ücret mükabilinde 15 günde bir toplanarak firmaya veriliyor. Üyelerimiz buradan kazanç elde ediyor. Mevcut oda yerimizde sıkıntılar olduğunu gördük, yolu da kapalıydı. Esnaf ve sanatkarımıza uygun bir oda yeri alalım dedik. Bu hedefimizi odamızı alarak gerçekleştirdik” dedi.

Kılıç, “Bu odanın alımı ile ilgili eski başkan bize 200 bin lira para bıraktık. Üst birliklerden çektiğimiz kredilerle bu odamızı aldık. Odamızı borçsuz harçsız genel kurula götürüyoruz. Borçsuz genel kurula gidiyoruz. Şuanda da kasamızda mevcudumuz var. Eski yerimizden belli bir kira alıyoruz” dedi.

Kılıç, “Esnaflarımıza sorduk. 1154 üyemizin 670 tanesinin sanayide kiracı olduğunu öğrendik. 250 tanesi ise işletmesinin küçük olduğunu söyledi. Süleymanpaşa’da 1990 yılından itibaren sanayi sitesi küçük esnafla ilgili hiçbir çalışma yapılmamış. Biz bu eksikliği görerek bir tane Kayı yolu üzerinde 320 dönüm bir yer, bir tane de Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in de seçimlerde söz verdiği 472 tane Dumansız Sanayi Bölgesi’nin alt tarafından sanayi sitesi projemiz var. Biz bunları ilk önce kiracılara, sonra da talepler doğrultusunda esnaflarımıza vermeyi planlıyoruz. Planları hazırlandıktan sonra bu projelerin temellerinin atılacağına inanıyorum” dedi.

Kılıç, “Kurumlarla irtibat halindeyiz. Pandemi döneminde belediye ile maske dağıtımı sağladık. Üyelerimiz kolluk kuvveti ile sıkıtı yaşattırmadık. Fuarlara ziyaretlerimiz devam ediyor. Pandemi nedeniyle fuarlar iptal edildi. Bundan sonraki fuar çalışmalarımız devam edecek. Uzun yıllardan beri üyelerimizden eğitime katkı payları vardı. Bunu milli eğitim müdürleri ile görüştük. Biz bir okulun komple tefrişatını yaptık. Nihat Sami Banarlı Okulu’ndaki bir sınıfın tefrişatını yaparak milli eğitime bağışladık” dedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL