GENEL GÜNDEM

4.5 KİLOLUK KÖPEK 13 YAVRU DOĞURDU

4.5 KİLOLUK KÖPEK 13 YAVRU DOĞURDU

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Masti cinsi 4.5 kilogram ağırlığındaki bir köpek tek seferde 13 yavru doğurdu. Köpeğin sahibi yavrularını beslemekte zorluk çeken köpeğine süt anne arıyor.

Edinilen bilgiye göre Süleymanpaşa ilçesi Nusratlı Mahallesi’nde tavuk çiftliği işleten Adnan Arsu’nun yavru iken sahiplendiği Masti cinsi Cimcime isimli 4.5 kilogram ağırlığındaki bir yaşındaki köpeği bir batımda 13 yavru doğurdu. Samanların arasında yavrularını emziren köpek sütü az olduğu için yavrularını beslemekte zorluk çekiyor.

SAHİBİ SÜTANNE ARIYOR

Köpeğin küçük olduğu için yavrusunu beslemekte güçlük çektiğini ifade eden Arsu, “Masti cinsi köpeğimizi komşunun köpeği ile çiftleştirdik. Normalde masti cinsi köpekler 3-4 doğurur, şaşkınız. Doğuma yakın karnı çok şişti. 5 tane yavru yapacak diye beklerken 13 yavru doğurduğunu gördük. 4.5 kilogram ağırlığında köpeğimiz kendi ağırlığı kadar yavru enik doğurdu. 13 yavruya küçük cüssesi ile bakmakta zorlanıyor. Bu yavrulara bir süt anne lazım. Az yavrusu olan bir köpeği olan varsa benimle irtibata geçerse iyi olur. Yavruları beslemiş oluruz. Arzu eden olursa yavruları da sahiplendiririz. İlk defa böyle bir olayla karşılaşıyoruz. İlk doğumuydu. Masti cins köpekler 3 veya 4 tane doğum yapar. Ben daha fazla doğurduğunu duymadım. Çok şaşkınız, şaşırdık.” Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL