GENEL

40 yıldır yapılamayanı yaptı, yıl sonuna bitirme müjdesi verdi

40 yıldır yapılamayanı yaptı, yıl sonuna bitirme müjdesi verdi

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ilçede devam eden alt ve üst yapının yıl sonuna kadar büyük bir kısmının tamamlanacağı müjdesini verdi. 40 yıldır dokunulamayan bir alt yapıya el attıklarını söyleyen Akay, “İnşallah biz 2022 sonu itibari ile Atatürk Caddesi’nin yeni meydanı, Çerkezköy’ün yeni meydanı, Atatürk Caddesi projesinin meydan üstü kısmı ve Öztrak Caddesinde çok büyük bir kısmını bitmiş olarak sonlandırmış olacağız” dedi. Akay ayrıca vazgeçilen meydanaltı otoparkın yerine peyzaj çalışması yapılacağını ve otoparkın 200 metre ileride kule otopark şeklinde yapılacağını açıkladı.

 

 

 

Çerkezköy’de hummalı bir şekilde devam eden alt ve üst yapı çalışmalarından gelinen son noktayı ve projenin detayı hakkında bilgi veren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, yıl sonu itibarıyla projenin büyük bir kısmının tamamlanacağını söyledi.

‘ÇERKEZKÖY’ÜN İKİ ANA DAMARINDA BÖYLE CİDDİ BİR İŞE BAŞLADIK’

Projenin geçmişi ile ilgili Odak Haber mikrofonuna bilgi veren Akay, “ Haziran 2021 tarihinde Atatürk Caddesi’nde işe başladık. TESKİ , Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi. Altyapısını Teki meydan altı otoparkı, büyükşehir ve meydan üstü düzenlemeyi de Çerkezköy Belediyesi’nin yaptığı bir proje. Çerkezköy için hayati önem taşıyan projeydi bu. Özellikle altyapı anlamında Çerkezköy’ün uzun yıllardan sonra yaptığı en önemli alt yapı yatırımlardan bir tanesi. 3000 metrelik bir alanda yaklaşık 30 kilometre altyapı borusunun döşendiği Çerkezköy’ün iki ana damarında böyle ciddi bir işe başladık Haziran’da. Ağustos ayında Çerkezköyümüzün üst yapı işine başladık” dedi.

‘YERALTI OTOPARK İPTAL EDİLDİ YERİNE KULE OTOPARK YAPILACAK’

Alt ve üst yapı çalışmalarının 2022 sonuna büyük bir kısmının tamamlanacağını kaydeden Akay, “ Ekim ayından sonra da büyükşehir otopark düzenleme işine başladı. Ancak fiyatların geldiği nokta itibariyle maalesef bugün geldiğimiz noktada meydan altı otopark projesi alternatif bir alana kaydırıldı. Meydan altı otoparkı değilde sadece meydan düzenleme olarak hayatına devam edecek. Bugün geldiğimiz noktada meydanın üstü düzenleme yakın vadede hayata geçecek işe başlayacak. Ancak tabii ki 5, 6 aylık maalesef fiyatların da bizi sıkıntıya soktuğu dönemde bazı aksaklıklar yaşadık. Ancak bugün için Atatürk Caddesi’nde altyapı meselesi bitmiş durumda. Üstyapı da yüzde 30 seviyesine Atatürk Caddesi’nde geldik. Geri kalan işlerimiz de hızlıca devam ediyor. Meydan altı otopark olarak planladığımız meseleyi hemen 200 metre ilerde Akbank arkasında bir kule otopark olarak büyükşehir bugün projelendiriyor ihale aşamasına gelecek ve inşallah biz 2022 sonu itibari ile Atatürk Caddesi’nin yeni meydanı, Çerkezköy’ün yeni meydanı, Atatürk Caddesi projesinin meydan üstü kısmı ve Öztrak Caddesinde çok büyük bir kısmını bitmiş olarak sonlandırmış olacağız” diye konuştu.

‘VİYADÜK YAYA YOLU 20 NİSAN’DA DEVREYE GİRECEK’

Akay, Atatürk Viyadüğü’nde devam eden yaya yolu çalışması ile ilgili olarak da şunları kaydetti: “Atatürk Viyadüğü uzun zamandan sonra Çerkezköy’ün 2007 yılından sonra yapılmış bir proje. Ancak maalesef zamanında yapılmış eksik işlerin faturasını bugün çeker olmuştuk. Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Belediyesi’nin projelendirdiği bu projeyi yaklaşık 3 ay evvel çalışmalara başladı. 15 Nisan- 20 Nisan arasında da bu projenin bitmesi bekleniyor. Artık yaya yolları geliştirmiş, aydınlatmasının Çerkezköy Belediyesi’nin tamamlayacağı bir proje olarak inşallah 20 Nisan’dan sonra da devreye girmiş olacak”

‘İŞ BİTTİĞİNDE SABRIN SONU İNŞALLAH SELAMET OLACAK’

Projenin tamamlandığında vatandaşların rahat bir nefes alacağını ifade eden Akay, “En önemli kısmı tabii ki burası zor bir işin altına girdik ama kıymetli bir işin altına girdik. Çerkezköy’ün bugünkü 40 yıldır dokunulamayan altyapısına, özellikle içme suyu hatları revizesine, kanalizasyon hatlarının yenilenmesi, ne yağmur suyu hatlarının yenilenmesi gibi bir büyük işin içerisine girdik. Alt yapı anlamında söylüyorum. Tabii ki bu işler bu kadar zahmetli işe girmişken kıymetli bir de üst yapı işi bir peyzaj, bir meydan, bir kaldırım bisiklet yolu düzenleme işin içerisine girdik. Tabii ki zahmetli bir işti. Bu noktada esnafımızın da zor dönemler geçirdiğini biliyoruz. Ancak iş bittiğinde sabrın sonu inşallah selamet olacak ve Çerkezköy yeni meydan ve caddeleri ile daha da güçlenmiş. Yayaların daha iyi geliştirdiği, daha fazla insanımızın rahatça gezebileceği ve üzerinde yaşanılan saatlerin uzadığı bu anlamda esnafa yaşattığı zor zamanları ileri dönük önümüzdeki süreçlerde daha iyi hallere alacak şekilde inşallah hizmete sunmuş olacağız. Zor dönem geçirdik ancak inşallah bu zor dönemleri önümüzdeki süreçte proje bittikten sonra daha kıymetli bir hal almış olacak Çerkezköy’ün caddeleri” diye sözlerini tamamladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL