GENEL

5 YILDIZLI OTEL SAHİBİNDEN HAKLI İSYAN

5 YILDIZLI OTEL SAHİBİNDEN HAKLI İSYAN

FERHAT AKGÜN

ERD Otel Yönetim Kurulu Başkanı Önder Erdoğan, İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığının Elektrik zamlarını protesto ettiği eylemde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığının gerçekleştirdiği elektrik faturalarında ki zamları protesto ettiği açıklamada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ERD Otelcilik Yönetim Kurulu Başkanı Önder Erdoğan; ‘’Şimdi bir kere her şeyden önce ben şahsen protesto eylemine katılmayı düşünmedim ama mensubu olduğum parti böyle bir etkinlik düzenlemiş tabi davete icabet etmek lazım. Bu sebeple katıldım. Yani sadece elektrik değil, bütün girdi maaliyetleri arttı. Hem şirketler, hem şahıslar hem vatandaş nasıl geçineceğini kara kara düşünüyor. Ben buna bir çare bulunabileceğini düşünüyorum. Bu zamların geri çekilip bir şekilde bunların karşılanabileceğini düşünüyorum. O nedenle böyle kıymetli bir toplantıya destek vermek için geldim. Ha soruyorlar, iş adamı böyle bir toplantıya katılır mı ? Katılır tabi iş adamı da bir vatandaş sonuçta.Bunlar demokratik katılımlar, umarım birileri gene bunu kendilerine görev edinipte bizi idam etmeye çalışmaz. Canları sağolsun deriz o zamanda ama ben demokratik hakkımı kullandım bir vatandaş olarak.’’ Şeklinde konuştu.

Ramada Otel Tekirdağ olarak enteresan olaylar yaşadıklarının altını çizen ERD Otelcilik Yönetim Kurulu Başkanı Önder Erdoğan, kamunun parasını harcayanların daha dikkatli olması gerektiğini belirtti. Erdoğan;  ‘’Şimdi aslında onun cevabını benim vermem doğru olmaz çünkü ben tarafım. Ama siz değerli basın mensubu arkadaşlarımın vermesi daha doğru olur. Bilemiyorum yani böyle bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Bugün mesela yine bir basın mensubu arkadaşımız yazdı biraz önce dostlarım gönderdiler okudum. Bu konuları dile getirmişler, tabi karar vericilerin bunu neden bu şekilde yaptıklarını benim bilmem mümkün değil. Ama ben bir vatandaş olarak, bir iş adamı olarak bir takım şeylerin neden yapıldığını tabi merak ediyorum. Bunu profesyonel arkadaşlarım takip ediyorlar, sanıyorum basın mensubu arkadaşlarımda takip ediyor. Ama enteresan şeyler oluyor. Böyle sözleşme imzalanıyor ondan sonra bilemediğimiz sebeple insanlar arıyor. Pardon Üzerimizde çok baskı var, biz bu sözleşmeyi iptal etmek zorundayız gibi şeyler geliyor. Tabi bunu arkadaşlarım takip ediyor ben konu hakkında çok bilgi sahibi değilim ama bunlar tabi üzücü şeyler. Her zaman söylediğim gibi siz kişisel paranızı istediğiniz gibi harcayabilirsiniz ama kamunun parasını, kamunun kaynaklarını harcıyorken biraz daha dikkatli olmak lazım diye düşünüyorum. Umarım kamunun parasını harcayanlar biraz daha dikkat ederler.’’ Dedi.

Tekirdağ’da yatırım yapmaya başladıkları günden bu yana birilerinin sıkıntı çıkarmaya çalıştığını belirten ERD Otelcilik Yönetim Kurulu Başkanı Önder Erdoğan ‘’Benim kimseyle problemim yok.  Ben 15 yıldır Tekirdağ’dayım birileri hep problem çıkarmaya çalıştı bugüne kadar, ‘Vay işte biz bu memleketin sahibiyiz, biz Tekirdağlıyız, bizden habersiz burada ekmek yiyemezsin’ bu tabi onların ayıbı. Benim Tekirdağ halkıyla, Tekirdağ insanıyla bir problemim yok ve çok seviyorum. 15 yıldırda buradayız gördüğünüz gibi. Ekmeğimizi de yiyoruz çok şükür başarılıyızda çok şükür. Bu bölgenin bu konuda iştigal eden tek uluslar arası şirketiyiz. Yurt dışındada başarılıyız. Yatırımlarımız hem yurt içinde hem yurt dışında devam edecek. Tabii ki böyle insanlar olacaki, böyle sıkıntılı tipler olacak toplumda da var maalesef. Ama üstesinden geleceğiz yani, onlar bir şey söylüyor diye çekip gidecek halimiz yok.’’ İfadelerini kullandı.

Yurtiçinde ve Yurtdışında yatırımlarının devam edeceğinin altını çizen ERD Otelcilik Yönetim Kurulu Başkanı Önder Erdoğan; ‘’Şöyle bu bir niyet tabii ki şimdi. Bizim mevcut bir yatırımımız devam ediyor,  o yatırım başarılı olunca gerçekten Macaristan’da ciddi bir teveccüh gösterdiler bize. Çünkü o insanlar dürüst iş adamları istiyorlar. Bizimde öyle olduğumuzu düşünüyorlar. Bu nedenle hakikaten bize çeşitli davetler felan geliyor. Bunları değerlendirmeye çalışıyoruz. Enteresan bir olay yaşadık, Bizim oradaki Ramada otelimiz tam Budapeşte’nin merkezinde 5. Bölgede, 5. Bölge Belediye başkanı gelen yabancı misafirlerini bizde misafir etmiş. Bizim orada ki yönetici arkadaşlarımıza dedim ki gidin sorun bakalım, yan taraftaki ‘ya abi ben Budapeşte çocuğuyum, niye bir Türk’ün otelinde bunları misafir ediyorsun’ diye sordu mu ? güldüler. Dediler burada böyle şeyler olmaz. Gelişeceğiz her konuda gelişeceğiz inşallah.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL