GENEL

56. Kiraz Festivali’ne muhteşem final

56. Kiraz Festivali’ne muhteşem final

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu 56’ncısı yapılan Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali, dördüncü ve son gününde sağanak yağmura rağmen muhteşem bir final yaptı.

Gece etkinlikleri Amfi Tiyatro’da Paşa Halk Dansları Topluluğu tarafından sahnelenen Nefes dans gösterisi ile başlarken, ana sahnede de Tekirdağlı Şarkıcı Burak Kibar ve ünlü şarkıcı Derya Uluğ konserleri gerçekleştirildi.

NEFES GÖSTERİSİ NEFESLERİ KESTİ

Gün boyu yer yer sağanak şeklinde yağan yağmur nedeniyle bazı etkinlikler yapılamazken, Amfi Tiyatro’da Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı bünyesinde kurulan Paşa Halk Dansları Topluluğu tarafından sergilenen Nefes isimli dans gösterisi binlerce sanatseverin alkışları eşliğinde gerçekleşti. Bir saatten uzun süren gösteri, Türklerin Anadolu’ya girişi ile başlayan ve yaklaşık bin yıllık tarihi süreci öyküleştiren anlatımıyla adeta nefesleri keserken, izleyenlerden de tam not aldı.

Nefes dans gösterisini Süleymanpaşa protokolü ile birlikte izleyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, gösterinin sonunda sahneye gelerek tamamı Süleymanpaşa’nın yetiştirdiği gençlerden oluşan topluluğu tebrik etti. Topluluğun ulusal ve uluslararası birçok festivalden davet aldığını belirten Yüksel, önümüzdeki günlerde ekibi yurt dışına uğurlayacaklarını dile getirdi. Yüksel, Başkan Yardımcısı Sabri Çınar ile birlikte eğitmenleri de sahneye davet ederek, çiçek ve plaket takdim etti.

TEKİRDAĞLI BURAK KİBAR SAHNE ALDI

Nefes dans gösterisinin ardından ana sahnede Tekirdağ’ın sevilen şarkıcılarından biri olan Burak Kibar şarkılarını seslendirdi. Kibar, kendi albümlerinde yer alan şarkıların yanı sıra sevilen pop ve fantezi tarzındaki şarkılar ile Trakya havalarına yer verdiği repertuvarıyla dinleyenleri eğlendirdi. Kibar’ın beğenilen performansı sonrası sahneye gelen Tekirdağspor Kulübü Başkanı Mülayim Kuru, şarkıcıyı tebrik ederek kiraz, çiçek ve Tekirdağspor forması hediye etti.

SON GECENİN YILDIZI DERYA ULUĞ

Sunucu Özlem Yıldız’ın sunduğu konser programı, son yılların yükselen isimlerinden biri olan Derya Uluğ konseri ile devam etti. Uluğ, dillerde yer eden şarkılarının yanı sıra kendi yorumu ile seslendirdiği eserlerle, ara ara şiddetini arttıran yağmura rağmen alanı dolduran on binlerce dinleyeni mest etti.

Konser sırasında seyircilere tek kullanımlık yağmurluk dağıtılarak yağmurdan korunmaları sağlandı. Festivalin son gecesine damga vuran Uluğ’u sahnede ziyaret eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, şarkıcıyla sahnede özçekim yaptı. Uluğ’a kiraz ikramında bulunan Yüksel, yağmura rağmen eğlenceyi doruğa çıkaran performansı için teşekkür etti. Yüksel, “4 gün boyunca birbirinden güzel kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle; 2 yıllık aranın ardından şehrimizde ağırladığımız yerli ve yabancı misafirimizin katılımıyla düzenlediğimiz festival organizasyonumuzu, çok şükür kazasız belasız tamamladık. Gelecek yıl, 57. Kiraz Festivali’nde yeniden bir arada olmak, sağlıklı, mutlu ve huzurlu yarınlarda buluşmak temennisiyle, Teşekkürler Süleymanpaşa,” diyerek kapanışı yaptı.

Dört gün boyunca yaklaşık 2 buçuk milyon misafire ev sahipliği yapan 56. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali, konser alanını terk etmeyen binlerce kişi için ses sisteminden çalınan oyun havaları ile sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL