GENEL SAĞLIK SANAT YAŞAM

6 AY ÖMÜR BİÇİLMİŞTİ, KANSERİ YENDİ İŞ HAYATINDA BAŞARILARA İMZA ATIYOR

6 AY ÖMÜR BİÇİLMİŞTİ, KANSERİ YENDİ İŞ HAYATINDA BAŞARILARA İMZA ATIYOR

FERHAT AKGÜN

Yakalandığı meme kanseri nedeniyle 6 ay ömür biçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kanserle mücadelesindeki hikayesini örnek gösterdiği, seçimler öncesi Ekrem İmamoğlu’na yaptığı 20 TL’lik destek sonucu bıçaklı saldırıya uğrayan Makyöz Kuaför Göknur Damat, kenserin üstesinden gelerek 6 yıldır iş yaşamında başarılara imza atıyor. Kuaför salonunu şubeleştiren 36 yaşındaki Damat, kafe kuaför konseptinde yeni bir iş yeri daha açtı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KANSERLE MÜCADELESİNİ ÖRNEK GÖSTERMİŞTİ

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde yaşayan 36 yaşındaki Göknur Damat, 6 yıl meme kanserine yakalandı. Bu süreçte 6 aylık bir ömür biçilen Damat, pes etmeyerek çocukluk hayali makyözlük işine girdi. Bir yandan kanserle mücadele eden Damat, makyözlük alanında yapılan yarışmada Avrupa birinciliği kazandı. KOSGEP’ten kredi alan Damat yine ilk işyerini açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kanserle mücadelesini örnek gösterdiği ve ‘manevi kızım’ dediği Damat, kanserin üstesinden gelerek kuaför salonlarını şubeleştirdi.

KANSERİ YENDİ İŞ İNSANI OLDU

İş hayatında hızla ilerleyen Damat, kanserle kafe kuaför konseptinde bir mekan daha açarak yeni bir başarıya imza attı. Kanser sürecinde saçlarının dökülmesinden etkilenen Damat, saç dökülmelerinin önüne geçmek için de yeni bir şampuan üretmeye başladı. Çalışmalarında sona gelen Damat, yakın zamanda şampuanını da piyasaya sürecek.

İMAMOĞLU’NA DESTEK OLDU SALDIRAYA UĞRADI

İstanbul seçimleri öncesi Ekrem İmamoğlu’na 20 TL bağış yaptığı gerekçesi ile evinin önünde bıçaklı saldırıya uğrayarak hafif yaralanan Damat’ı iş yerinde İmamoğlu ziyaret etmiş moral vermişti.

6 AY ÖMÜR BİÇİLMİŞTİ

Anka Haber Ajansı’na 6 yıllık kanserle mücadelesini değerlendiren Damat, “2016 yılında meme kanserine yakalandım. Zorlu bir süreçti. 6 ay ömür verilen bir kanser hastasıydım. Hiçbir zaman iş hayatımda, özel hayatımda mücadeleyi bırakmadım. Hem kanserle savaş verdim hemde dışarda yaşam mücadelesi verdim. Türkiye şartlarında artık esnaf olmak zor. Benim girişimci bir ruhum var ve bunu denedim. Kanserle savaş verirken makyajda Avrupa Şampiyonu oldum. 6 ay ömür verdilerinde ise dünya şampiyonu olmak istedim. Ülkemize kalıcı makyaj yarışmasında dünya şampiyonluğu getirdim. Daha sonrasında kuaför salonu açtım. Salonları şubeleştirdim. Pandemi nedeniyle biraz işlerimize ara vermiştim. Şuan Türkiye’de olmayan yeni bir konsept ile yeni bir yer açtım. Kafe kuaförümüze tepkiler çok güzel. Çok güzel gidiyor” dedi.

KADINLARIN SAÇLARI DÖKÜLMESİN DİYE ŞAMPUAN ÇIKARDI

Girişimcilik çalışmaları hakkında bilgi veren Damat, şu şekilde konuştu: İş bu işe girdiğimde KOSGEP’ten cüzi bir rakam kredi çekmiştim. Onunla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız beni ismimi esnaf buluşmasında zikretmişti. Daha sonra külliye davet edilmiştim. Yine herkesin bildiği üzere ‘manevi kızı’ olarak ilan edilmiştim. Olumlu ve olumsuz olarak süreç bu şekilde ilerledi. Kansere yakalandığımızda biliyorsunuz saçlarımız dökülüyor. Ben kadınların saçları dökülmesin diye çok araştırma yaptım. 6 ay ömür verildiği süreden sonra altıncı yılımdayım çok şükür. İsviçre Alp Dağları’na dahi çıktım biyolojik yapısından dolayı oradaki ürünleri incelemek için. Kendi adıma bir marka yarattım, büyüyoruz. Bir Alman enstitüsü ile bir anlaşma yaptık. Saçlar dökülmesin, egzama olmasın, sedef hastalığı olmasın diye. Tabi bunlar oluyor. En azından bunu durdurabilecek bir şampuan gerekiyordu. Dermatologlar, onkologlar, kimyagerler çok kapsamlı bir çalışma yaptık. Güzel işler başardık.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL