GENEL GÜNDEM

6 YIL ARAYLA 2 EVLAT ACISI YAŞAYAN AİLE: ÖNLEM ALINSAYDI EVLADIMIZ ÖLMEZDİ

6 YIL ARAYLA 2 EVLAT ACISI YAŞAYAN AİLE: ÖNLEM ALINSAYDI EVLADIMIZ ÖLMEZDİ

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde okul bahçesinde oynadığı sırada üzerine devrilen kale direğinin altında kalarak vefat eden altı yaşındaki Tarık Toprak Demirhan’ın dedesi Bahattin Demirhan, “Bu ikinci evlat acımız içimiz yanıyor. Önlem alınsaydı torunum ölmezdi” dedi.

AİLENİN İKİNCİ EVLAT ACISI

Edinilen bilgiye göre olay dün 17.30 sıralarında Aydoğdu Mahallesi 13 Kasım İlköğretim Okulu bahçesindeki halı sahada yaşandı. Arkadaşları ile birlikte halı sahada oynayan Tarık Toprak Demirhan’ın üzerine sabitlendiği yerden çıkan kale direği devrildi. Kale direğinin altında kalan Demirhan’a ilk müdahaleyi sağlık ekipleri yaptı. Ancak ambulansla Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne kaldırılan çocuk kurtarılamadı. Demirhan ailesinin 6 yıl önce de 2 yaşında olan Bahattin isimli çocuklarını epilepsiden kaybettiği öğrenildi.

6 yaşındaki Demirhan için Aydoğdu Mahallesi Özgürler Camii’nde cenaze namazı töreni düzenlendi. Cenazeye CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, CHP İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar ve aile yakınları katıldı.

Cenaze namazında baba Gökhan Demirhan’ın güçlükle durduğu gözlendi.

Torunun ihmal sonucu öldüğünü ifade eden Dede Bahattin Demirhan, “İşteydim telefon geldi. Okulun bahçesinde çocuğun üzerine kale düştüğünü söylediler. Hastanede torunum vefat etti. 6 yıl önce de bir torunumu kaybettim. Epilepsi hastasıydı. 2 yaşında hayatını kaybetti. Onu da yaşatamadık. Bunda bir ihmal var. Başkanımız demirleri kaynattığını söyledi. Ben okul müdürü ve milli eğitim müdüründen şikayetçiyim. Okulla ilgilenmiyorlar. Okulun sağı solu ile ilgilenmiyorlar. Sadece öğrenciye ders verip çekip gitmek değildir. Bugün benim torumum yarın bir başka insanın çocuğuna olur. Önlem istiyoruz. O kale bağlıydı kopmuş olabilir. Davamızın arkasındayız. Okul yetkililerinden şikayetçiyim. İki torunum vefat etti. İçimiz yanıyor. Mücadelemizi sürdüreceğiz. Canımız yanıyor. İçimiz yanıyor. 6 yaşında bir torun kaybettim. Önlem alınsaydı bunlar olmazdı” dedi.

Demirhan Tekirdağ Yeni Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL