GENEL GÜNDEM

ADEN SANATTA DA İDDİALI

ADEN SANATTA DA İDDİALI

Son yıllarda öğrencilerinin proje yarışmalarındaki başarıları, ulusal ve uluslararası kongrelerde yaptıkları sunumlar ile adından çok söz ettiren Aden Fen Lisesi başarılarına sanat alanını da eklemek istiyor.

 

 

 

 

14-18 Aralık 2020 tarihleri  arasında online olarak düzenlenecek olan BUCA IMSEF (International Music, Science, Energy, Engineering Fair) Proje Yarışması finallerine Aden iki alanda katılmaya hak kazandı. 12. Sınıf öğrencilerinden Aleyna Palikan ve Göktuğ Bender’in Biyoloji Öğretmeni Dr. Gülsemin Savaş Tuna danışmanlığında hazırladıkları ‘’Biyoçözünür Antibakteriyel Yiyecek Ambalajı’’adlı proje biyoloji alanında yarışmaya katılacak. Okul bilimsel çalışmalar yanında sanatsal faaliyetlere de destek veriyor.

 

 

 

Öğrencilerden Ayşe Neslişah Coşkun ise Piyano alanında yarışmaya katılarak ‘’Chopin- Waltz in A minor’’eserlerini sergileyecek.

 

 

 

Okul yönetiminden yapılan açıklamada, “Hepimiz biliyoruz ki: Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Yarışmada okulumuzu ve ilimizi temsil edecek olan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz” dedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL