GENEL

ADEN’DEN DOĞAYA SAYGI TEMİZLİĞİ

ADEN’DEN DOĞAYA SAYGI TEMİZLİĞİ

Tekirdağ’da Dünya Temizlik Günü kapsamında Aden Okulları öğrenci ve velileri doğadaki atıkları temizledi.

Let’s Do It Türkiye Tekirdağ Temsilciliği, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde Süleymanpaşa ilçesi Karadeniz Mahallesi’nde atık toplama etkinliği gerçekleştirildi. Ormanlık alanda bir araya gelen gönüllüler, çevre dernekleri ve STK’ler bir saat boyunca temizlik yaptı. Etkinlik sonunda ayrı toplanan çöpler geri dönüşüm tesisine gönderildi.

Aden Okulları Öğrenci ve velileri de etkinliğe ilgi gösterdi. Öğrenciler ve veliler ormanlık alanda atıkları poşetlere doldurdu.

Öğrencilerle birlikte temizlik çalışması yapan Aden Lina İlkoklu Kordinatörü Seda Baş, “Öğrencilerimizle birlikte temizlik çalışmasına katıldık. Öğrencilerimizdeki çevre bilincinin gelişmesi, velilerimizdeki farkındalığın artması adına etkinlikte çöpleri topladık. Öğrencilerimiz ilgi gösterdi. Toplanan çöplerin geri dönüşüme gidecek olması da bizleri ayrıca sevindirdi. Temiz bir çevre için bugünden elimizi hızlı tutmalıyız. Çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras bu olacaktır. Ağaca doğaya saygılı bireyler yetiştirmek en büyük amaç ve gayretimizdir. Aden Okulları olarak bu prensibi benimsedik. Öğrencilerimize ana sınıfından itibaren ekolojik dersler veriyoruz” Dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL