GENEL GÜNDEM

AĞAÇLARI İŞ MAKİNELERİ İLE KATLETTİLER

AĞAÇLARI İŞ MAKİNELERİ İLE KATLETTİLER

Tekirdağ Tarihi Valilik Binası’nda devam eden çevre düzenlemesi çalışmaları sırasında, valilik yanındaki iki ağaç kökünden söküldü. Vatandaşların dışarıdan ağaçların olduğu bölgeyi görmemeleri için ise kaldırım, bariyer ile kapatıldı. Ayrıca yüklenici firma yetkilileri, basın mensuplarının kökünden sökülen ağaçları çekmesini de engellemeye çalıştı.

 

Edinilen bilgiye göre; Tekirdağ Valiliği yan kısmında çevre düzenlemesi çalışmaları başladı. Çalışmalar sırasında kaldırımda bulunan ağaçların kesileceği iddia edildi. Ağaçların bulunduğu kaldırım, vatandaşların göremeyeceği şekilde bariyerle kapatıldı. Ağaçlardan iki tanesi de kökünden söküldü. Yüklenici firmanın kepçesi su hattına da zarar vererek patlattı.

 

Tekirdağ Valiliği önünde seyyar satıcılık yapan bir vatandaş,  iki ağıcın kökünden söküldüğünü ve vatandaşların içeriyi görmemesi için bariyer konulduğunu dile getirdi. Firma çalışanları, basın mensuplarının kökünden sökülen ağaçları çekmesine de engel olmaya çalıştı. Valiliğin yanındaki kaldırımdaki ağaçların kesileceği iddia edildi.

 

Kaynak: Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL