GENEL SİYASET SON DAKİKA

AK PARTİLİ BAŞKANIN 1 YIL 6 AY HAPSİ İSTENİYOR

AK PARTİLİ BAŞKANIN 1 YIL 6 AY HAPSİ İSTENİYOR

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi AK Partili Belediye Başkanı Hikmet Ata hakkında belediye personelini darp ettiği için 1 yıl 6 ay hapis istemiyle dava açıldı.

 

Edinilen bilgiye göre 30 Temmuz 2021 tarihinde Marmaraereğlisi AKP’li Belediye Başkanı Hikmet Ata, garajda görev yapan Ali Açar’ı çalışmadıkları gerekçesi ile darp etti. Olaya Açar’ın diğer mesai arkadaşı Levent Küçük ise şahit oldu. Darp raporu alan Açar jandarmaya giderek şikayetçi oldu.

Marmaraereğlisi Cumhuriyet Savcılığı, Başkan Ata hakkında ‘Kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle basit yaralama’ suçundan 1 yıl 6 ay hapis istemiyle iddianame hazırladı.

Marmaraereğlisi Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede Açar’ın olay günü Yeniçiftlik belediye garajında mesaiye başladığını, daha sonra garaja belediye başkanı Hikmet Ata’nın geldiğini, çalıştığı odasında kendilerinin oturur vaziyette gördüğünü, kendisini el işareti ile yanına çağırdığını, kendisininde ‘Buyurun Başkanım’ diyerek yanına gittiğinde sol alt dudağına yumruk attığını, daha sonra kendi imkanları ile hastaneye gittiğini, Hikmet Ata’dan şikayetçi olduğunu beyan ettiği belirtildi.

İddinamade Şüpheli Hikmet Ata’nın ise savcılıkta alınan ifadesinde, olay günü  Yeniçiftlik belediye garajını gittiğinde müştekinin odada yatar vaziyette gördüğünü,  kendisinin de neden yattıklarını sorduğunu, onlarında ayağa kalkıp işlerine döndüğünü, herhangi bir darp eyleminin yaşanmadığını beyan ettiği belirtildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL