GENEL GÜNDEM

AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANI 2 BELEDİYE ÇALIŞANI TEKME TOKAT DARP ETTİ

AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANI 2 BELEDİYE ÇALIŞANI TEKME TOKAT DARP ETTİ

FERHAT AKGÜN

 

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi AK Partili Belediye Başkanı Hikmet Ata, 2 belediye personelini darp ettiği iddiası ile karakolda ifade verdi. Suçlamaları kabul etmeyen Ata, “Ben sadece koridordan geçiyordum. Nasıl darp edebilirim” dedi.

Edinilen bilgiye göre olay sabah 9:00 sıralarında Marmaraereğlisi Belediyesi’nin Yeniçiftlik Mahallesi araç garajında meydana geldi. İddialara göre geçen yıl DSP’den AK Parti’ye transfer olan Belediye Başkanı Hikmet Ata, garajda görev yapan Ali Açar ve Levent Küçük’ü çalışmadıkları gerekçesi ile darp etti. Başkanın yanında bulunan 2 kişinin ise 2 çalışanın cep telefonunu zorla almaya çalıştığı öne sürüldü. Diğer çalışanların araya girmesi ile olay yarıştırıldı. 2 belediye çalışanı hastaneye giderek darp raporu aldı. Yüzlerinde ve çenelerinde şişlikler olan çalışanlar Yeniçiftlik Jandarma Karakolu’na giderek Başkan Ata’dan şikayetçi oldu.

 

Ali Açar ve Levent Küçük isimli çalışanlar ifadelerinde Başkan Ata’nın kendilerine sebepsiz yere küfür ederek saldırdığını söyleyerek belediye başkanından şikayetçi olduklarını söyledi.

Jandarmada ifade veren Ata, karakol çıkışı yaptığı açıklamada, “Ben kimseyi darp etmedim. Sadece koridordan geçiyordum. Odaya bile girmedim. Ben bunlara tutanak tuttum hesapta kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar. Yatıyorlardı. Koridordan geçerken nasıl darp ederim. Odaya bile girmedim. Gitsinler alsınlar bakalım darp raporu” dedi.

Darp edilen 2 belediye çalışanın avukatı Eren Güner, “Belediye başkanı müvekkilim 2 belediye çalışanını sebepsiz yere darp ederek hakaret etmiş. Şikayetimizi yaptık. Jandarmada ifademizi verdik. Müvekkillerim belediye başkanı ve yanlarındaki şahıslar tarafından darp edilmiş, hakaret edilmiş ve cep telefonları alınmaya çalışılmıştır. Bir takım hukuksuz eylemlere girişilmiştir. Bir belediye başkanına yakışan bir iş değildir. Şikayetimizin sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL