GENEL SON DAKİKA

AK Partili ismin hülle yoluyla icradan mal kaçırdığı iddiası

AK Partili ismin hülle yoluyla icradan mal kaçırdığı iddiası

Tekirdağ’da alacaklarına karşı haciz işlemi başlatan İşinsanı Adnan Argan, icra takibi başlattıktan bir gün sonra AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ö.E.’nin üzerindeki taşınmazları yine il başkan yardımcısı arkadaşı M.B.’ye sattığını iddia edildi. Argan icra takibinden bir gün sonra satışların yapılmasından dolayı avukatı aracılığı ile şikayetçi oldu. Argan, “Bu icra takibinden nasıl oluyor da haberleri oluyor. Nasıl oluyor da bir gün sonra satış yapabiliyorlar” dedi.

Edinilen bilgiye göre Volkar Enerji Sahibi Adnan Argan alacaklarından dolayı AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ö.E. hakkında icra takibi başlattı. Malkara İcra Dairesinin icra işlemini gerçekleştirmemesi üzerine araştırma yapan firma yetkilisi Adnan Argan’ın avukatı icra işleminden bir gün sonra Ö.E’nin üzerindeki taşınmazları yine kendi gibi il başkan yardımcısı arkadaşı M.B.’ye sattığını belirledi.

Bunun üzerine Argan avukatı aracılığı ile Malkara İcra  Ceza Mahkemesine suç duyurusunda bulundu. Şikayet dilekçesinde her iki isminde mal kaçırma iddiası ile TCK’nın 139. maddesinden cezalandırılması istenildi.

Argan yaptığı açıklamada, “Bunun adı mal kaçırmadır. Hukuki olarak avukat arkadaşlarımız gerekli şikayetini yaptı. Benim anlamakta zorlandığım mesele nasıl oluyor da icra dairesinin işleminden bir gün sonra satış yapılabiliyor. Burada hülle yapılmıştır. Bu açık açık mal kaçırmadır. Bizim hakkımızı kim koruyacak?” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL