GENEL

Akşener Tekirdağlı işçiyi kürsüye çıkardı

Akşener Tekirdağlı işçiyi kürsüye çıkardı

Haftalık grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kürsüye Tekirdağ’da işten çıkarılan bir kadın işçiyi çıkardı.

Akşener, konuşması sırasında kürsüyü bir ara Tekirdağ’daki makarna fabrikasında çalışırken sendika üyeliği nedeniyle işten çıkarılan Pınar Demir’e bıraktı. Demir şunları söyledi:

“Çalışma Bakanlığı’nın verdiği yetki kararının ardından Suriyeli ve Endonezyalı işverenler bu karara itiraz ettiler. Sudan sebeplerle tam 4 yıl süren mahkeme sürecinde Yargıtay’ımızda Tek Gıda İş Sendikası’nı yetkili kılmıştır. Bu kararın ardından yasaların öngördüğü şekilde Şubat 2021’de başlaması gereken iş sözleşmesi, işverenin Türkiye Cumhuriyeti Çalışma Bakanlığı veya Yargıtay’ın kararlarını aleni şekilde tanımaması sebebiyle maalesef bir türlü gerçekleşmemiştir. Bundan daha da kötüsü, yabancı işveren ve yerli yöneticileri tam 19 kadın işçiyi yüz kızartıcı suçtan sebep işten tazminatsız olarak atmıştır. Tam 128 gündür o fabrikanın önünde bu ülkenin namuslu kadın işçileri olarak, bu ülkenin tüm kadınları ve işçilerin onurunu savunmak için direniyoruz. Ya kazanacağız ya kazanacağız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL