GENEL GÜNDEM SİYASET

VALİYİ VE İL BAŞKANINI HEDEF ALDI

VALİYİ VE İL BAŞKANINI HEDEF ALDI

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Habertrak Gazetesi İmtiyaz sahibi Cenap Kürümoğlu’na ziyaret gerçekleştirerek, açıklamalarda bulundu.

 

 

 

 

Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın, Ankara’da açıklama yaptığı sırada Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın da orada bulunmasını ‘bu kadar siyasallaşma olamaz’ diyerek eleştiren Albayrak, “Mestan Özcan, ‘Teşkilatlarımızla beraber Spor Bakanımızı ziyarete gittik.’ Diyor. Ama masada en ortada ise kim var: Sayın Valimiz var. Bu kadar siyasallaşma olmaz. Orada Vali Bey’in olmaması lazım. Valiyi atayan aynı otorite tamam halkımız seçti ama AKP İl Başkanını atayan da aynı otorite. Biri devlet, biri siyasi partinin il başkanı. O devleti korumamız gerekir. En fazla hassasiyeti gösteren de AKP ile başkanı olmalı.” Değerlendirmesinde bulundu.

 

 

 

“VALİ BEY’İN ORADA OLMAMASI LAZIMDI”

 

 

 

 

İl Başkanı Mestan Özcan’ın açıklama yaparken Valinin de yanlarında bulunmasına tepki gösteren Albayrak, “Rahatsız olduğum konu şu: AKP 3 Belediye Başkanını alıyor. Tekirdağ, Hayrabolu ve Kapaklı Belediye Başkanlarını İl Başkanları, İlçe Başkanları, kadın kolu başkanları Ankara’ya gidiyorlar. Ankara’dan İl Başkanı Mestan Özcan açıklama yapıyor: ‘Teşkilatlarımızla beraber Spor Bakanımızı ziyarete gittik.’ En ortada ise kim var: Sayın Valimiz var. Bu kadar siyasallaşma olmaz. Dün mecliste bunu söyledim: Orda Vali Bey’in olmaması lazım. Valiyi atayan aynı otorite tamam halkımız seçti. AKP İl Başkanını atayan da aynı otorite. Biri devlet biri siyasi partinin il başkanı. O devleti korumamız gerekir. En fazla hassasiyeti gösteren de AKP ile başkanı olmalı. Ben Vali’nin yanına giderken biraz elbisem bozulmuşsa yeni elbise giyip gidiyorum.  Vali’nin yanına giderken cep telefonu ile konuşmayayım diye korumaya veriyorum. Aynı hassasiyeti ben Cüneyt Yüksel’den de bekliyorum. Vali’ye ‘abi’ diyor. Bizim yanımızda da ‘abi’ diyor. Diyemezsin kardeşim senin ‘abi’ demeye de hakkın yok. O devletin Valisi. Özel bir yemek olur, özel zaman geçirirsin o ayrı. Cüneyt Bey hem telefonla konuşup, hem de Vali ile konuşuyor. Vali Bey’in yanında telefonla konuşamazsın sen. Şimdi ben bunlardan rahatsızım. Olmaz o devleti, o makamı korumamız lazım. En çok hassasiyeti de AKP İl Başkanlığı da gösterecek.” diye konuştu.

 

 

 

 

“BELEDİYE BAŞKANI OLARAK HİÇBİR ZAMAN AYRIM YAPMADIM”

 

 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hiçbir zaman ayrım yapmadığını vurgulayan Albayrak, “Buraya her çivi çakana saygı duyarız. Ama Spor Bakanı ile protokol imzalanıyor. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile Spor Bakanı, Hayrabolu Belediye Başkanı ile Bakanı, Kapaklı Belediye Başkanı ile Bakan tokalaşıyor. İşte bu manzaralar beni de zor durumda bırakıyor. Herkese tarafsız davranan bir Belediye Başkanı olarak, ben hiçbir zaman sen Ak Partili’sin sen CHPli’sin ayrımı yapmadım. Ama onlar aynı şeyi yapmıyorlar. Örneğin; AK Partililer ile beraber fotoğraf çekiniyoruz. Fakat sitelerine koymuyorlar. Yani ne olacak koysanız? Ben sizin fotoğraflarınızı koyuyorum mesela. Örneğin; Cüneyt Yüksel’in Barbaros’taki park açılışına da katıldım. Onlar da Ankara’ya giderken alsın iki tane Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanını yanına ne olur? Oraya yatırım varsa bizimkileri de al ne var bunda? CHPli belediye başkanlarımız da bunu görüyor: ‘Başkanım onlar bizi ayrıştırıyorlar. Ama sen yine de onları kucaklıyorsun’ diyorlar. ‘Benim yapım bu diyorum’ ama zorlanıyorum ben de açıkçası. Mesela iki tane Bakan geliyor. Cüneyt Yüksel’i ziyarete geliyor. Bana gelmiyorlar. Ama ben de açıklama yaptım: ‘Hizmetin siyaseti olmaz’ diye. Eğer ona gidiyorsan bana da gelmelisin. ‘İşim var derse de’ ben yanlarına giderim. Sorun yok.” ifadelerini kaydetti.

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL