GENEL GÜNDEM

‘ALİ RIZA ETİ, ÖNCE KAYIP 800 BİN TL’NİN HESABINI VERSİN’

‘ALİ RIZA ETİ, ÖNCE KAYIP 800 BİN TL’NİN HESABINI VERSİN’

 

FERHAT AKGÜN-ODAK HABER

Tekirdağ Taşımacılık Anonim Şirketi (TETAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Küçükmidil, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti’nin kendisini hırsızlıkla suçlamasına cevap verdi. Küçükmidil, “Kendi yola çıktığı insanları yolda bıraktı. yılında kamyoncularda kaybolan bir 700-800 bin lira bir para gözüküyor. Önce bunun hesabını versin” dedi.

 

 

KÜÇÜKMİDİL’İ HIRSIZLIKLA SUÇLAMIŞTI

Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti geçtiğimiz günlerde bir basın açıklamasını yapmış Tetaş Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Küçükmidil ile ilgili, “Tetaş’ı batıran adamı da yanına almış. Tetaş’ı batırdı, herkes kaybetti bir İlyas Küçükmidil zengin oldu. Kefaletin kasasında 27 milyon TL var. Onlar gelir 27 milyon paradan kaç lira bulursunuz bende bilmiyorum” demişti.

YOLA ÇIKTIKLARINI YOLDA BIRAKTI

Küçükmidil Tetaş binasında basının karşısına çıkarak, “Bizi hırsızlıkla itham etti. Kendisini denetleyen bağımsız denetçiler düzgün bizi denetleyenler kaka mantığı ile yürüdü. Biz her türlü konuda hesabı verdik. Biz 6-7 yılda 20 kalem ücretsiz taşıma yaptık. 18 milyon insan taşıdık. Bunun bugünkü bedeli 60 milyon Türk Lirası. 2013’den 2020’ye kadar yapılan genel kurullarda Tetaş AŞ. İbrasını vermiştir. 2019’da yaşanan ayrılıktan sonra daha önce hırsız olmayan İlyas Küçükmidil birden hırsız olmuştur. Bu bize yapılan bir karalama değildir. Bunu daha önce de yaptılar. Kendi yola çıktığı insanları yolda bıraktı.

‘ETİ’Yİ MAHKEMEYE VERECEĞİM’

Küçükmidil, “Bunların başında şuna kendisine destek veren Fahri Yakut abimiz var, Nail Aygider abimiz var. Kemalettin Pehlivan, Rafet Akıllı abimiz var. En son Hamdi Ayçil abize yaptı. Elinden vekaletler alındı listeden silindi. Bunların kendisi tarafından hep yapıldığını bildiğimiz için biz normal karşıladık. Yapmış olduğu iftiralarla ilgili şahsım ve TETAŞ adına maddi manevi şuç duyurusunu en kısa sürede yapacağız” dedi.

‘ÖNCE KAYIP 800 BİNİN HESABINI VERSİN’

Küçükmidil, “Kendisi bizi hırsızlıkla suçladı. Herşey ortada rakamlar ortada kendisi 2008 yılında kamyoncularda kaybolan bir 700-800 bin lira bir para gözüküyor. Ve hala bunun davası devam ediyor. 13 yıldır devam ediyor dava. Önce onun hesabını versin. Buradan sesleniyorum. Davanın bittiğini duydum. Bir taksici abimiz Buradan basın mensuplarımızı göreve davet ediyorum. Değirmenaltı taksi durağında bir abimiz bu konuda elimde çok sayıda bilgi belge var diyor. Gidin sorun bunu da yayınlayın. Daha önce Cenap Kürümoğlu bu para nerede diye manşet atmıştı. Kör yer içer kendinden pay biçer” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL