GENEL GÜNDEM SON DAKİKA

‘ALİ RIZA ETİ’NİN UYKULARINI KAÇIRACAĞIM’

‘ALİ RIZA ETİ’NİN UYKULARINI KAÇIRACAĞIM’

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanlığına aday olan Tekirdağ Esnaf Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın, Mevcut başkan Ali Rıza Eti’ye cevap verdi. Seçimde sandık kurulması çağrısında bulunan Kayın, “Beni esnaf çok iyi tanır. Sayın Eti’nin sağlık durumu şuanda iyi değil.  Kendisi dün saçma saçma demeç veriyor. Bir basın açıklaması yapıp açıklamalarına cevap vereceğim. Onun uykularını kaçırmaya devam edeceğim” dedi.

 

 

 

Tekirdağ Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanlığına aday olan Tekirdağ Esnaf Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın, mevcut başkan Ali Rıza Eti’nin açıklamalarına cevap verdi.

 

ONUN YALANLARINI ÇIKARTACAĞIM

 

Kayın, “Yorum yapan kişinin birkaç gün içinde uykuları kaçacak. Onun söylediklerinin hepsinin cevabı var. Bugüne kadar ne yapmışız. Onun yalanlarını çıkartacağım. Yalan söyleyerek kamuoyunu yanıltmaya kimsenin hakkı yok. Kamuoyu şimdi sandık istiyor. Ben onu sandıkta da yenerim elle de yenerim. Ben demokrasi diyorum sandık diyorum. Bunu ben demiyorum esnaf diyor. Sandık kurulsun insanlar işine baksın. Günlerden pazartesi. Onlar iş yapmadığı için esnafın durumunu bilmiyorlar. İnsanlar oraya gelecek, dükkanını bakkalını kapatacak. İnsanları 2 saat güneş altında tutmaya kimsenin hakkı yok. Cuma günü açıklama yapılsın, sandıklar konulsun. Demir koyacakmış. Yukarısı ne olacak. Bunların aklına çadır bile gelmiyor. Hava sıcaklığına bakmıyorlar. O gün 30 derece sıcak var. 30 derecede kim bir yerde bir saat oturabilir. Gidin belediyede çadır var koyun dedim. Bu insanlara yazık günah” dedi.

 

İNSANLARLA DALGA GEÇİYOR

 

Kayın, “Biz sandıkta da korkmuyoruz elle de kaldırmada korkmuyoruz. Böyle bir sıkıntımız yok. Esnaf diyorki sandık olsun diyor, kredi kooperatifi kazansın diyor. O açıklamalarını çok iyi biliyorum. O açıklama yaparken ben ona gülüyorum. O şuanda insanlarla dalga geçiyor. Konuşması ile insanlarla dalga geçiyor. Esnaf bizim kimin için kimlerle kavga ettiğimizi çok iyi biliyor” dedi.

 

UYKULARINI KAÇIRACAĞIM

 

Kayın, “Onun gelemediği günler bazı yerlere ben gitmişimdir. O esnafın yanında ben durmuşumdur. bugüne kadar beni hangi esnaf çağırmışsa oraya girmişimdir. Beni esnaf çok iyi tanır. Sayın Eti’nin sağlık durumu şuanda iyi değil.  Kendisi dün saçma saçma demeç veriyor. Bir basın açıklaması yapıp açıklamalarına cevap vereceğim. Onun uykularını kaçırmaya devam edeceğim. Budan sonra genel kurulda Tekirdağ esnafı kazanacak, o bu kazanmayacak. Tekirdağ esnafına kefalette elinden geleni yapmak zorunda değildi. Burası babasının yeri değil. Ona kamu kuruluşu ile kefalet kooperatifinin ne olduğunu öğreteceğim” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL