EKONOMİ GENEL

Yüreği güzel muhtardan alkışlanacak iyilik hareketi

Yüreği güzel muhtardan alkışlanacak iyilik hareketi

 

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir mahalle muhtarı gıdaya gelen zamlar ve pahalığın artması nedeniyle durumu iyi olan insanlardan topladığı paralarla gıda malzemeleri alarak mahallesinde belirlediği ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyor.

Edinilen bilgiye göre merkez Süleymanapaşa Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Emekli Öğretmen Ümit Başgazyan, gıda maddelerine üst üste gelen  zamlardan sonra ihtiyaç sahibi ailelere kendi imkanları ile yardım etme kararı aldı. Muhtarlık binası içinde gıda rafı oluşturan  Muhtar Başyazgan, burada topladığı kuru gıda ve bakliyatları ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladı. Başyazgan’ın bu hareketi çevresinden ilgi görünce durumu iyi olan insanlar, ihtiyaç sahiplerine gıda alınması için yurt dışından bile para göndermeye başladı.

‘İNSANLAR GERÇEKTEN ZOR DURUMDA’

Kendisine ulaşan paralarla marketten gidip alış veriş yapan Başgazyan, “İnsanlar gerçekten zor  durumda. Bu zor durumda bizler de birşeyler yapabilmek uğruna bu kampanyayı başlattık. Kampanya ‘imkanı olan bıraksın, ihtiyacı olan alsın’ diye adlandırdık. Sadece para da değil, bazı eş ve dost, arkadaşlarımız eşyalarını alıp getiriyor. Bazı arkadaşlarımız paralarını gönderiyor. Hatta yurtdışından para gönderen kardeşlerimiz, arkadaşlarımız var. Biz de onların gönderdiği paraları bakliyat, kurugıda gibi malzemeye çeviriyoruz. Kendilerine alışveriş yaptığımız fişi ulaştırıyoruz. Bu konuda ayrıca teşekkür ederek olayı sonlandırıyoruz. Fakirlerimize de yardımcı olmaya çalıyoruz” dedi.

‘İNSANLARIN ALIM GÜCÜNÜN ÇOK AZALMASI BUNLARA İTTİ BENİ’

Pahalılığın artması nedeniyle böyle bir işe başladığını ifade eden Başyazgan, “Beni bu olaya pahalılık, insanların alım gücünün çok azalması bunlara itti beni. Vizyonunda bu tür düşündüğüm kampanyalarım vardı. Bunu gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Ayrıca sahiplenilmesine de daha da mutlu etmekte beni. Sağolsunlar hiç eksik bırakmadılar. Dolaplarımız bir boşalıp bir doluyor” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL