Alkollü oda başkanının darp ettiği polise ilginç sürgün

Alkollü oda başkanının darp ettiği polise ilginç sürgün

16 Nisan 2022 13:05
Alkollü oda başkanının darp ettiği polise ilginç sürgün
0

BEĞENDİM


FERHAT AKGÜN

 

Tekirdağ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şenol Turan alkollü şekilde polis kontrolünde kendine müdahale edenken darp ettiği polis memurunun ilginç bir şekilde görev yeri değiştirildi.

Tekirdağ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şenol Turan’ın alkollü şekilde polise direndiği ve alkolmetreyi üflemediği için ehliyetine 2 yıl süreyle el konuldu.

Edinilen bilgiye göre merkez Süleymanpaşa ilçesinde alkolü şekilde trafik polisleri tarafından durdurulan Tekirdağ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şenol Turan alkolmetre cihazını üflemeyi reddedince polislere direnerek bir polisi boynundan darp etti. Boynunda 5 santimetrelik çizik olan bir polis memuru ve Turan’ın hakaretine maruz kalan 3 polis şikayetçi oldu. Ayrıca Turan’ın polislerin yüzüne de tükürdüğü polislere ‘Sizinle uğraşacağım’ dediği de tutanaklara yansıdı.

Turan’ın ehliyetine 2 yıl süreyle el konuldu. Turan karakoldan serbest bırakıldı.

 

Olaydan sonra boynunda çizikler olan polis memurunun ilginç bir şekilde görev yeri değiştirildi. Süleymanpaşa’dan alınan polis Malkara’ya görevlendirildi.

 

Turan’ın 2012 yılında da alkollü şekilde polise direndiği için 2 yıl süreyle ehliyetine el konulmuştu.

 

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre görev yeri değişikliğinin Turan olayıyla ilgili olmadığı polis hakkında daha önceden başlayan ve devam eden bir soruşturmadan kaynaklandığı öne sürüldü.

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.