GENEL

Anadolu Aslanı, Çorlu’yu şampiyonluğa taşıdı

Anadolu Aslanı, Çorlu’yu şampiyonluğa taşıdı

FERHAT AKGÜN

Çorlulu iş insanı Yusuf Gümüş’ün destekleri ile ligi namağlup tamamlayan Çorlu1947 Spor, Sarayspor’u playoff maçında 2-1 yenerek Bölgesel Amatör Ligi’ne yükseldi.

 

 

Ligi namağlup olarak tamamlayan Çorlu1947 Spor, playoff maçında Saray ile karşılaştı. Yaklaşık 5 bin taraftarın geldiği Namık Kemal Stadı’nda oynanan maça ilgi yoğun oldu. Maçta yoğun güvenlik önlemi alındı. Maçı AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun Esnaf Odaları Birlik Başkanı Sami Kayın, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı tribünden izledi.

İlk yarı golsüz tamamlanan maç ikinci yarı Çorlu’nun 2-1’lik üstünlüğü ile son  buldu.

Maç sonunda stad sevinç gösterilerine sahne oldu. Aslen Sinoplu olan ve uzun yıllar Çorlu’da iş yapan Yusuf Gümüş, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

‘ÇORLU’NUN SÜPER LİG’DE OLMAYAN BİR TARAFI  VAR’

Gümüş, “Bugün Tekirdağ Namık Kemal Stadyumu’nda bir sölen havasında geçti. Güzel mücadele oldu Çorlu sporlu futbolcu kardeşlerimize tebrik ediyorum. Tabi biz sezona başlarken ilk maçımız da sahamızdaki açılış maçımızda söylemiştik inanmıştık ilk maçımızda dedik ki biz Çorlu Spor 1947 takımımızı namağlup şampiyon yapacağız dedik. Yönetimimizle beraber biz buna inandık. 5 tane bal ligi takımı hazırlıklarını bizzat olarak beraberlik bile almadan tamamladık. Teknik heyeti tebrik ediyorum. Çocuklarımızın hepsinin alnından öpüyorum. Bizi dualarıyla destekleyen yönetimin, futbolcuların annelerini, babalarını Çorlu’daki Çorluspor’un başarısı bize dua eden bütün Çorlu halkına şükranlarımı sunuyorum. Başarılı, Çorluspor görüyorsunuz taraftarını bu taraftarlar Süper Lig’de olmayan bir tarafı  var. Önemli olan inanmak ve başarmak. Hangi ligde olmak önemli değil. Bir kardeşlik havasını takımdaşlık ruhunu oluşturup, taraftan da beraber Çorlu’ya yaşadığı şeyle mutluluk yaşatabiliyor.. Bu bizim için en büyük onur ve gurur kaynağı. Bu arada Polis teşkilatımızın 177. yıldönümü emniyet teşkilatımızın yıl dönümünü kutluyorum. Bütün maçlarımızda bugün de olduğu gibi hep yanımızda oldular. Emniyetin asayişin sağlanmasında yardımcı oldular. Onlara her zaman teşekkür ediyorum. Taraftarımızın ve bizim bir kusurumuz varsa her zaman özür diliyorum. Biz silahlı kuvvetlerimizde, askerimizin, polisimizin ayağına tırnağına taş değmesin. Onlar var olduğu sürece biz hep beraber bu ülkede mutluluk içinde yaşayacağız. Onlara burada şehitlerimizin rahmet diliyorum, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Mevcut polis teşkilatımızın gününü tekrar kutluyorum” dedi.

‘BU ŞAMPİYONLUK ÇORLU HALKINA ARMAĞAN OLSUN’

Gümül şunları kaydetti: Bu şampiyonluk Çorlu halkına armağan olsun. Siz basın mensupları da bizi hiç yalnız bırakmadınız. İç dış sahahep yanımızda olduğunuz bizim şampiyonluk sevinci bizi galibiyet sevinçlerimizi, taraftarlarımızda, maçlarımıza gelmeyen taraftarlarımıza, yansıttınız, destek olduğunuz, yanımızda olduğunuz bize inandınız size şükranlarımı sunuyorum. Şampiyonluk Çorlu’ya armağan olsun. Çorlu 500 bin nüfusa yakın sanayisiyle ekonomisiyle heyecanıyla gençleriyle 50 bin öğrencisiyle dinamik bir şehir. Tekirdağ’ın marka şehri Tekirdağ birincisi Trakya’nın incisi Çorlu güçlü ikincilik’lerde mücadele etmiş bir takım. Bu şehir futbolcular çıkardı. Osman Coşkunlar oradan çıktılar  bu şehirde. Ömer Bilginler futbolcular yetiştirmiş, ismini unuttum futbolcu abilerim varsa onlardan affını diliyorum. Bu şehir milli futbolcular çıkarmış bir şehir. Bundan sonra da biz gençlerimize çıktık. Gördüğünüz gibi bugün final maçımızda bile altyapımızdan gençlerimiz oynadı. Onlar bir genç kazandırabilirsek Türk futboluna bizim için en büyük hediyedir tabii ki. Çorlu’nun hakkı ikinci lig bir üçüncülük değil birinci ligdir. Bu hedefe inşallah bizler bizden sonraki bizden önce hizmet eden abilerimiz bugün biz bundan sonra bizden sonrakiler de Çorlu’da en kolayı olduğu yere getireceğine inanıyorum.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL