GENEL SON DAKİKA

ANKA’NIN HABERİNE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

ANKA’NIN HABERİNE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

ANKA Haber Ajansı Tekirdağ Muhabiri Ferhat Akgün’ün ‘Uzaklaştırma kararı bu kez gazeteci için alındı. Kaymakam başvurdu “6284” uygulandı’ haberi Tekirdağ Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından birincilik ödülüne layık görüldü.

Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından düzenlenen ‘Şerif Baysalan Gazetecilik ödülleri yarışması’ Tekirdağ Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Törene Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Necmi Işıksal, Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği Başkanı Abdullah Yalçın ve gazeteciler katıldı.

Gecede ANKA Haber Ajansı Tekirdağ Muhabiri Ferhat Akgün’ün ‘Uzaklaştırma kararı bu kez gazeteci için alındı. Kaymakam başvurdu “6284” uygulandı’ haberi özel haber kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Akgün’e ödülünü CHP Milletvekili Aygun verdi.  Akgün yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bu ödülü şahsıma layık gören genç gazeteci kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu ödüle konu haber bir gazeteci meslektaşımız kaymakam haberi yaptığı için uzaklaştırma kararı verilmişti. Haberi ilginç kılan ise gazeteciye kadını şiddetten koruma kanunu kapsamında uzaklaştırma verilmesiydi. Ben bundan sonra ve bundan sonraki dönemlerde gazeteciler üzerinde hiçbir baskının, maddi manevi baskının yaşanmadan bir ortam oluşması dileğiyle bu ödülü bana layık gören gazeteci meslektaşlarıma teşekkür ediyorum”

Aygun, ise “Baskının olmadığı kalemlerimizin rahat bir şekilde yazdığı dönemlerde buluşmak dileğiyle, kutluyorum” dedi.

Gece diğer ödüllerin dağıtılması ile son buldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL