GENEL

Atatürk Heykeli’nin puta benzetilmesi protesto edildi

Atatürk Heykeli’nin puta benzetilmesi protesto edildi

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’da bir kişinin park içindeki Atatürk heykelinin puta benzetmesi protesto edildi.

 

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Zafer Mahallesi’nde H.I. isimli bir kişi sosyal medya hesabında Zafer Mahallesi muhtarlık bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’nın fotoğrafını paylaşarak anıtı puta benzetti.

CHP Tekirdağ İl Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği ve STK’lar Atatürk heykelinin puta benzetilmesini protesto ederek ardından ise paylaşımı yapan H.I. hakkında Tekirdağ Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulundular.

Atatürk Anıtı önünde açıklama yapan CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, “Siyasete dinimizi alet etmeyen insanlarız. Dinimizden medet umuyoruz. Siyasi varlığımızın dinimizle ilgisi yok. Ama dinsiz de değiliz. Biz dinimize bağlıyız. Dinimizi yanlış tefsir edenlerle, dinimiz yozlaştıranlarla da mücadelemiz devam edecek. Dinimizi ne idüğü belirsiz tarikatlara emanet etmek isteyenlerle mücadelemiz sürecek. Atamızın izinde gitmeye devam edeceğiz. Emniyet güçlerimiz çalışmalarını yapıyor. Bu meczuplar cezasız kalmayacak. Bizim en önemli beklentimiz bu meczup insanlar değil, bunlara cesaret verenlerin de ortaya çıkarılmasıdır. Bunu da Türk adaletinden, Türk emniyetinden bekliyoruz” dedi.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL