GENEL GÜNDEM

‘ATATÜRK’E CİBİLLİYETSİZ BİR ŞEKİLDE SALDIRILMIŞTIR’

‘ATATÜRK’E CİBİLLİYETSİZ BİR ŞEKİLDE SALDIRILMIŞTIR’

CHP Tekirdağ İl Başkanlığı Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii eski imamı Mustafa Demirkan ve Düzce Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında Atatürk’ün manevi hatırasına hakaret ettikleri gerekçesi ile savcılığa suç duyurusunda bulundu. CHP İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, “Ayasofya Cami’sinde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına karşı hasmane ve cibilliyetsiz bir şekilde saldırılmıştır” dedi.

 

 

 

Tekirdağ Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı, Beyazıt Camii eski imamı Mustafa Demirkan hakkında Ayasofya Camii’ndeki programda Atatürk’ün manevi hatırasına hakaret ettiği iddiasıyla ve Düzce Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu’nun Selanik göçmenleriyle ilgili sözleri nedeniyle Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi verdi.

 

Adliye çıkışı basın açıklaması bayan CHP İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, “Son günlerde Atamıza karşı, Cumhuriyet’e cumhuriyetimizin değerlerine karşı hareketleri protesto etmek ve Atamıza hakaret eden 2 din görevlisi hakkında suç duyurusunda bulunmak için buraya geldik. 2 görevli hakkında suç duyurusunda bulunduk. Ayasofya Cami’sinde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına karşı hasmane ve cibilliyetsiz bir şekilde saldırılmıştır. Akçakoca Müftüsü Selanik göçmenleri için halka hitaben ‘sabetayist ve Yahudi Dönmesi’ olarak suçlanmıştır. Akçakoca Müftüsü bu hareketi ile halkı kin ve nefrete sevk etme suçundan yargılanmalıdır. Biz Cumhuriyetin savcılarından bu iki şahıs hakkında gereğinin yapılmasını bekliyoruz. Bir daha bu olaylar tekerrür etmesin. Ayasofya’daki olay sayın cumhurbaşkanın huzurunda yapılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanından da bu olayın bu olayın faali hakkında her türlü girişimin yapılıp görevden alınması beklentisi içindeyiz” dedi.

 

Basın açıklamasına CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, CHP Süleymanpaşa ilçe Başkanı Aycan Gündüz, CHP Tekirdağ Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar ve partililer katıldı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL