GENEL

Atatürk’e ve bayrağa saygısılık

Atatürk’e ve bayrağa saygısılık

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Feradanlı Mahallesi’nde kapanan okulda Atatürk fotoğrafları ve Türk bayrakları yerlere saçıldı.

 

Ferhadanlı Mahallesi’nde eğitime kapatılan ve taşımalı sisteme geçilen okuldaki Atatürk fotoğraflarına ve okul malzemelerine kimliği belirsiz kişi yada kişilerce zarar verildi. Bazı eğitim metaryelleri ise yakıldı.

 

Ferhadanlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden yapılan açıklmada, “Yazıklar olsun. Uyarmıştık.”Okulumuz harabe olmasın.” demiştik. İki hafta önce Köy Okulumuzun yağmalandığını, Türk Bayraklarının, Atatürk Posterlerinin yerlere atıldığını tespit etmiş yetkili mercilere bildirmiştik. İlgileneceklerini söylediler. Geldiler. İlgilendiler(?!)

Yetkili kurumların müdahalesi sonucu şimdi okulumuz daha da tanınmaz hale geldi. Kontrolsüzce gönderilen hurdacılar ne var ne yoksa bahçeye atıp demirlerini alıp geri kalanları öylece bırakıp gitmişler. Atatürk Resimleri, Bayraklar, Kitaplar ve daha nice kıymetli eser. Milli servet. Biz bu manzara karşısında göz yaşlarımızı tutamadık. Atatürk ve Bütün Eserlerini yok etmeye çalışan bu anlayış sahipleri bu manzara karşısında keyifle gülüyor mu? Bilemiyoruz. Başta sorumlu ve yetkili kişiler olmak üzere bu hepimizin eseridir. Hepimize yazıklar olsun!” denildi.

Muhtarlıktan yapılan açıklamada

“Yaşanan olay farklı yorumlara neden olduğundan açıklama ihtiyacı doğmuştur. Okulun kapatılması, güvenlik unsurlarının (kamera, aydınlatma vs.) okul binasından sökülüp alınması, taşınır malzemelerin ve taşınmazın korunması gibi konularda bu olumsuzluğun yaşanmaması için mahallemizin tüm yerleşik kurumları (Muhtarlık, Dernek, Vatandaş vb.) girişimlerde bulunmuş, taşınmaz sahiplerine gerekli uyarı ve bilgilendirmeleri yapmıştır. Okula yetkisiz giriş ve güvenlik ihlali tespit edildiğinde kapatılma sürecinin ve taşınmazın sahibi olan kurumlara bilgi verilmiştir. Yapılan çağrılar neticesinde okula ilgili kurum tarafından “Durumu düzeltme” amacıyla hurda ve dönüşüm işçileri gönderilmiştir. Bahçede meydana gelen bu manzara hurda ve dünüşüm işçilerinin “demirleri ayırma, yükleme, alma” işleminin sonucudur. Muhtarlığımız, derneğimiz ve duyarlı vatandaşlarımız okulun kapatılma sürecinde olduğu gibi bu yaşananlar karşısında da yoğun emek sarf etmiş, daha da kötü olan vaziyetin kurtarılması için ellerinden geleni yapmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL