GENEL GÜNDEM

BABASINI ANNESİ İLE İŞTE BÖYLE ÖLDÜRMÜŞ

BABASINI ANNESİ İLE İŞTE BÖYLE ÖLDÜRMÜŞ

FERHAT AKGÜN

 

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde eşi ile ilişkisi olduğunu iddia ettiği babası Nazım Kaçar’ı (52) bıçaklayarak öldüren Güven Kaçar (31) ve cinayete yardım eden annesi Münevver Kaçar tutuklandı. Polisin evde yaptığı aramada cinayet anına ilişkin ses kaydı bulundu.

 

CİNAYETİ ANNE ÜSTLENDİ

 

Edinilen bilgiye göre önceki gün Ergene ilçesi Yeşiltepe Mahallesi Gurbet Sokak’ta gece 23:00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre 31 yaşındaki Güven Kaçar, eşiyle ilişkisi olduğunu düşündüğü babası 52 yaşındaki Nazım Kaçar’ı bıçaklayarak öldürüldü. Olayı ise anne 50 yaşındaki anne Münevver Kaçar üstlendi. Polis ekipleri evde yaptığı aramada, cinayet anına ilişkin seslerin olduğu bir adet ses kayıt cihazı bulunca, Kaçar’ın oğlu Güven Kaçar’ı da gözaltına aldı.

 

EŞİNİN TELEFONUNA SES KAYIT PROGRAMI KURMUŞ

 

Güven Kaçar polisteki ifadesinde cinayeti itiraf etti. İfadesinde eşiyle basının ilişkisi olduğunu söyleyen Kaçar, “2020 yılında babamla benim üzerime kayıtlı eşimin kullandığı telefondan uzun süreli görüşmelerin olduğunu gördüm. 40-45 dakika sürekli görüşmüşlerdi. Bunun üzerine ben de eşimin telefonuna ses kaydeden bir program yükledim. Programı kontrol ettiğimde ses kayıtlarının eşim tarafından sürekli silindiğini gördüm. Şüphelerim daha da arttı. Eşimle kavga ettik. Eşim mahkemeden bana uzaklaştırma kararı aldı. Ben de boşanma davası açtım” dedi.

 

‘ANNESİNE SEN ÖLDÜR DEDİ’

 

Kaçar, “Babamı öldürmek için karar verdim. Kendi başıma öldürecektim. Anneme söyledim. Annem bana ‘yapma kendini ateşe atma ben hallederim’ dedi. Anneme Uyurken boğazını kes’ dedi. O da bana yapamayacağını söyledi. Ben de annemle plan kurdum. Babamın evine ses kayıt cihazı kurdum. Gece saklandım babama beni öldürmesini söyledim. Sonra bana doğru hamle yaptı. Bende masanın üzerindeki bıçakla göğsünden bıçakladım. Annem de bana yardım etti. Ses kaydındaki sesler o anlara ilişkindir. Olaydan sonra ellerimizi yıkadık. Cinayetteki kıyafetlerimi poşete koyup dereye attım. Kardeşim polisi aradı. Annem gelen polislere cinayeti kendinin işlediğini söyledi. Ses kayıt cihazı evde kaldı” dedi.

Olaydan sonra Çorlu Adliyesi’ne sevk edilen anne Münevver Kaçar ve oğlu Güven Kaçar tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL