GENEL SİYASET

Bakan Hayrabolu yolunun tamamlanan bir kısmını hizmete açtı

Bakan Hayrabolu yolunun tamamlanan bir kısmını hizmete açtı

FERHAT AKGÜN

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tekirdağ’da, ‘Hayrabolu-Tekirdağ Yolu Kandamış-Ortaca Köyleri Kesimi ile Tekirdağ Çevre Yolu Muratlı Köprülü Kavşak Kolu’ açılış törenine katıldı. Açılış törenine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, AKP Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Karayoları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ve vatandaşlar katıldı.

 

 

‘ANTALYA HAVAALANI ‘SIFIR GARANTİ’ TAAHHÜDÜ İLE 36 AYDA BİTECEK’

Bakan Karaismailoğlı, “Ulaşım ve alt yapı projeri istihdam için, eğitim için, ticaret için, sosyal yaşam için taşıyıcıdır. Ülkemizin layık olduğu biçimde yaşaması için önündeki engellerin kaldırılmasıdır. Bunlardan biri de geçen hafta, Yap-İşlet Devret; Kamu-Özel Sektör İş Birliği çerçevesinde ihalesi yapılan Antalya Havalimanı’nın kapasite artırımı projesidir. 765 milyon euro tutarındaki tesislerin yapım süresi 36 ay, işletme süresi 25 yıl olarak belirlendi. İhale, var olan anlaşmanın sonlanacağı Ocak 2027’den Aralık 2051’e kadar olan dönemi kapsamaktaydı. Açık artırmayla 19 tur süren ihalede, en yüksek teklifi KDV dahil 8 milyar 555 milyon euro ile TAV Havalimanları AŞ-Fraport AG iş ortaklığı verdi. 25 yıllık kira bedelinin yüzde 25’i, 90 gün içinde peşin ödenmek üzere KDV dahil 2 milyar 138 milyon euro’dur. ‘Sıfır garanti’ taahhüdü ile Türk-Alman-Fransız ortaklığındaki yatırımcı tarafından 36 ayda tamamlanacak projemizle devletimiz ve milletimiz, Yap-İşlet- Devret modeliyle hayata geçecek bir başka esere daha sahip olacak” ifadelerini kullandı” dedi.

‘YILLAR SONRA HELALLEŞMEYİ AKLINA GETİRENLERİN DEVRİ, TÜRKİYE’DE BİTMİŞTİR’

Karaismailoğlu, “Antalya Havalimanı ihalesinin sonucu, bunun en önemli örneklerinden biri. Yatırımcıları tehdit edenlere Antalya Havalimanı ders olsun.  Devletini milletinden kopartmak için uğraşanların, yıllar sonra helalleşmeyi aklına getirenlerin, milleti bölmek için uğraşanların, Türkiye’yi her fırsatta şikayet edenlerin, ‘belediyeleri kalkındıracağız’ diye seçilip, hizmet etmeyi unutanların devri, Türkiye’de bitmiştir. Artık, güçlü devlet, güçlü millet, güçlü Türkiye devri başlamıştır. Devletin kurumlarını basıp, memurunu tehdit edenler, milletin düzenini bozmak isteyenler 2023’te cevabını alacaklar. Bizse asıl işimiz olan, halka en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Karaismaioğlu beraberindekilerle birlikte kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL