GENEL GÜNDEM

BAKANIN DANIŞMANINA TEKİRDAĞ’DA KADRO KIYAĞI

BAKANIN DANIŞMANINA TEKİRDAĞ’DA KADRO KIYAĞI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un geçen hafta istifa eden danışmanı Turğay Öntaş için Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndaki kadro için kişiye özel ilan verildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un geçen hafta istifa eden danışmanı Turğay Öntaş, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde doçent unvanıyla kadroya alındı.

 

Anka’dan Ferhat Akgün’ün haberine göre; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndaki kadro için verilen ilana “Politika eğitimi konularında çalışmaları olma” şartı konulması, “Kişiye özel kadro ilanı mı” sorusunu gündeme getirdi. Ancak Öntaş, kişiye özel özel şartlarla üniversiteye alındığı iddiasını reddetti.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Ana Bilim Dalında açılan doçentlik kadrosuna, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un eski danışmanı ve Selçuk’un sahibi olduğu Maya Okulları’nın eski yöneticisi Turğay Öntaş’ı aldı.

 

ÇOCUK GELİŞİMİ ANA BİLİM DALINDA “POLİTİKA EĞİTİMİ” ŞARTI

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, farklı fakültelerde boş bulunan 39 doktor, doçent ve profesör kadrosu için 23 Haziran’da ilanı verdi.

 

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Ana Bilim Dalı için açılan doçentlik kadrosu için verilen ilanla, bu kadroya alınacak kişi için “Temel eğitim sosyal bilgiler eğitimi alanında doçent unvanı almış olmak. Biyografilerle değerler ve politika eğitimi konularında çalışmaları olmak” şartları getirildi.

 

 

Yüksekokuldaki tek kişilik kadroya, Turğay Öntaş yerleşti. Öntaş’ın, norm kadro sayısı 6 kişi olan bölüme, norm fazlası olarak girdiği öne sürüldü.

 

????????????????????????????????????

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL