GENEL GÜNDEM SAĞLIK

BAŞHEKİM HASTANENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ

BAŞHEKİM HASTANENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ

 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Başhekim Doç. Dr. Nejat Altıntaş’ın göreve gelmesi ile birlikte bölgenin sağlık üssü olma yolunda önemli adımlara imza atmaya devam ediyor.

 

Birçok alanda yenilikler yapan Başhekim Doç. Dr. Nejat Altıntaş’ın çalışmaları ve hayırseverlerin destekleri ile hastane otel konforunda ferah ve modern bir görünüme kavuştu. Ayrıca hastanede yeni bölümlerin açılması da sağlandı.
Türkiye’nin en fazla yatağı bulunan uyku laboratuarının kurulmasını sağlayan Başhekim Doç. Dr. Nejat Altıntaş, plastik cerrahi bölümünün yenilendiğini, geleneksel tıp merkezi bölümünün de aktif bir şekilde hastalara hizmet ettiğini söyledi. Ayrıca, hastanede koridorlar botanik bitkilerle süslendi, bekleme salonlarına su sesi çıkaran süs havuzları yapıldı. Böylelikle hastane adeta otel konforunda hastaların ve hasta yakınlarının tüm ihtiyaçlarını karşılayan modern ve huzur verici görünüme kavuştu.

EYLÜL AYINDAN İTİBAREN EPİLASYON VE SAÇ EKİMİ YAPILABİLECEK
Eylül ayından itibaren hastanede epilasyon ve saç ekimi işlemlerinin de yapılabileceğini ifade eden Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nejat Altıntaş; “İnsana yapacağımız her hizmetin Allah’a yapacağımız hizmet olduğunu düşünüyoruz. Göreve gelir gelmez bu işe ruhumuzu kattık. Öncelikle hastanenin içerisine altı yataklı uyku laboratuarı yaptık. Uyku laboratuarımız, hem ekipman hem de iç donanım bakımından Türkiye’nin en fazla yatağı olan, en modern uyku laboratuarından bir tanesi. Yeni plastik cerrahi doktorumuz göreve başladığından dolayı Plastik Cerrahi Bölümü’nü yeniledik. Geleneksel Tıp Merkezi alanı yaptık. Burada hacamat, akupunktur, hipnoz ve biorezonans gibi tedavileri uyguluyoruz. Eylül ayından itibaren de epilasyon ve saç ekimi hizmetlerini halkımıza vermeye başlayacağız. “diye konuştu.
BEKLEME SALONLARI HUZUR VERİCİ HALE GETİRİLDİ
Hastanenin bekleme salonlarını modern ve huzur verici hale getirdiklerini aktaran Başhekim Doç. Dr. Nejat Altıntaş; “Çocuk Psikiyatri hastalarının rahat etmesi için Çocuk Psikiyatri Bölümü’nü yaptırdık. Hastanenin ana bekleme bölümünü Spa Merkezi olarak düşündük. Gelen hastaların rahatlaması amacıyla müzik çalan ve su sesi çıkaran etrafını botanik parkı gibi ağaçlarla süslediğimiz havuz yaptık. Bu hizmetin aynısını hastanenin giriş kısmında Poliklinikler Bölümü’nde ve Kan Bankası’nın olduğu bölgelere de yaptık. Bizim en çok önem verdiğimiz yerlerden biri kanser bölümü. Nüfusun yaşlanması ve hava kirliliğinin artmasıyla ayrıca tehlikeli maddelere maruz kalma ile beraber 60 yaşının üzerinde olan her üç kişiden biri kansere yakalanmaya başladı. Bu yüzden, insanların gelip daha rahat edebileceği ve huzur içinde olmalarını sağlamak amacıyla kanser bölümünün bekleme alanı ve kemoterapi alanında değişiklikler yaptık. Hastanenin en çok ziyaret edilen bölümlerinden biri Radyoloji Bölümü’nü de değiştirdik. Bu değişiklikleri yaparken de ekiplerimizle birlikte çeşitli hastane ve oteller gezdik. İstanbul ve Tekirdağ’dan hayırsever vatandaşlarımızın da katkılarıyla gezdiğimiz yerlerdeki modelleri hastanemize uyguladık. Hastalarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL