“Bir kilometrelik yol iki yıldır bitmedi”

“Bir kilometrelik yol iki yıldır bitmedi”

22 Nisan 2022 11:11
“Bir kilometrelik yol iki yıldır bitmedi”
0

BEĞENDİM


Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Enez Kaplan, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ilk 5 limanlarından biri olan Tekirdağ Asyaport Transit Konteyner Limanı’nın bitmeyen bağlantı yollarını TBMM Genel Kuruluna taşıdı.

Türkiye’nin önemli lojistik merkezlerinden biri olan Asyaport Limanına erişim için 8 yıldır Kara Yolları tarafından yapılan 6.300 metrelik yolun son bir kilometresinin iki yıldır tamamlanmadığını söyledi.

İYİ Parti Milletvekili Kaplan, “Özellikle yaz aylarında Altınova – Barbaros ve Kumbağ Mahallelerinde oldukça yoğun trafik oluyor. Burada yaşayan hemşerilerim bu durumdan rahatsızlar” dedi.

Bu yol, İktidarın Yap – İşlet – Devret modeliyle rant elde edemediği için mi bitmiyor!…

Kaplan, TBMM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmasında: “İktidar milletvekilleri her fırsatta Büyükşehir Belediyesini eleştiriyor. Fakat Bakanlık, yapması gereken bu yolu 8 yıldır bitiremedi. İktidar partisinin Tekirdağ Milletvekilleri bu konuya neden duyarsız kalıyorlar. Bu yol, İktidarın Yap – İşlet – Devret modeliyle rant elde edemediği için mi bitmiyor. Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanına soruyorum. Barbaros Mahallesi ve Asyaport limanı ile Malkara yolu arasındaki bağlantı yolunu ne zaman bitireceksiniz?”  diye sordu. Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.