EKONOMİ GENEL GÜNDEM

TRAKYA’NIN CUMALIKIZIK’I OLACAK

TRAKYA’NIN CUMALIKIZIK’I OLACAK

 

 

 

Tekirdağ Uçmakdere’deki 52 yapı restore edilecek! Tekirdağ Uçmakdere’deki 52 yapı restore edilecek!

 

 

Kentteki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Tekirfdağ Büyükşehir Belediyesi, Uçmakdere’deki 52 yapıyı restore edecek. Tarihi ve doğal zenginlikleri ile Tekirdağ’ın en güzel köşelerinden biri olan Uçmakdere, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Miras Atölyesi II projesi ile baştan aşağı yenileniyor.

 

 

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan habere göre, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var ile beraber Uçmakdere’de süren Miras Atölyesi II projesi çalışmalarını yerinde denetleyen ve restorasyon çalışmalarının gidişatı ile ilgili İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Dilşat Ergin’den bazı bilgiler alan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak konuyla ilgili olarak, “Tarihi mirasımızı korumak ve gelecek nesillere aktarmak konusunda kendimizi sorumlu hissediyoruz. Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, `Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez’ sözü doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz. Uçmakdere, turizm cenneti olabilecek bir potansiyele sahip. Bu sorumluluk çerçevesinde ortaya koyduğumuz Miras Atölyesi II projemiz ile birlikte Uçmakdere kabuk değiştiriyor, çehresi değişiyor. Uçmakdere Mahallesinde tescilli 52 adet yapı bu kapsamda restore edilerek turizme kazandırılacak. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Uçmakdere başta olmak üzere birçok yerde tarihi dokuyu ortaya çıkarmaya ve bölgemize değer katmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

 

 

 

Miras Atölyesi II projesi ile, Tekirdağ’ın kültürü ve yaşam tarzını, geçmişten günümüze günümüzden de geleceğe aktaracak olan kültür varlıklarının korunması, rehabilite edilmesi, tarihi dokunun gelecek nesillere aktarılması ve turizme kazandırılması, dolayısıyla bölgeye 0de artı bir değer katılması bekleniyor.

 

 

 

Tekirdağ Uçmakdere’de yaşayan vatandaşlar da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin mahallelerinde gerçekleştirdiği restorasyon çalışmalarından son derece memnun olduklarını dile getirerek, gerçekleştirilen çalışmalarla beraber mahallelerinin değerinin daha da artacağı görüşünde birleştiler ve yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Albayrak’a teşekkürlerini sundular.

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL