GENEL

Bunu yapan insan olamaz

Bunu yapan insan olamaz

Geçtiğimiz hafta 6 Mayıs tarihinde, gece saatlerinde Altınova Mahallesi Hüseyin Arıtepe Sokakta yaşanılan sahipsiz bir kediye yönelik uygulanan insanlık dışı vahşet görüntüleri güvenlik kameralarına yansırken bu vahşeti izleyen herkesin kanını dondurdu.

Hüseyin Arıtepe Mahallesinde sahipsiz kediye yönelik uygulanan bu vahşetin ilk olmadığını beyan eden mahalle sakinleri ve hayvan severler, aynı mahallede yakın aralıklarla farklı sokak hayvanlarına karşı aynı vahşetin uygulandığını kaydettiler.

Daha bir kaç gün önce arka bacakları tutmayan bir kedinin Altınova sahilinde denize atılarak boğulduğunu belrten semt sakinleri sokak hayvanlarına yönelik bu vahşetin sapık ruhlu kişilerce bilinçli ve planlı biçimde uygulandığı görüşünde birleşerek konuyu adli makamlara suç duyurusu biçiminde yansıtacaklarını söylediler.

6 mayıs gece yarısı gerçekleştirilen bu son vahşette ise olayın geliştiği alana hakim güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen duyarlı vatandaşlar olayda iki kişinin yer aldığını ve bu kişilerin kullandıkları aracın da görüntülerde yer aldığını belirttiler.

Olayı haber alan duyarlı hayvan severler gecenin ilerleyen saatinde olay yerine gittiklerinde insanlık dışı vahşete maruz kalan kediyi alarak derhal veteriner hekime yetiştirdiklerini ve yaralı kediye derhal müdehale edildiğini belirtirken sahipsiz kedinin maruz kaldığı vahşi saldırı sonucu önemli yaralanmalarının olduğunu, dilinin bir kısmının aldığı darbelerle koptuğunu, gözlerinde ve kafa tasında ağır hasarların olduğunu söylediler.

Konuyu bu raddede bırakmamakta kararlı oldukları anlaşılan hayvan severler, sahipsiz kediye yönelik bu saldırıda yer alanların güvenlik kameralarındaki görüntüleri ve olay yerindeki farklı kameralardan elde edilecek daha farklı görüntüler sayesinde göz altına alınarak haklarında başlatılacak yasal işlemlerin ardından cezalandırılmaları adına gerekli yasal işlemleri başlattıklarını beyan ettiler. Hayvan severler ve çevre sakinleri aynı muhitte sokak hayvanlarına yönelik bu vahşeti sıklıkla tekrarlayan insanlıktan nasibini almamış bu vicdansızlrın ele geçirilmeleri için emniyet yetkililerinin derhal daha aktif ve yoğun biçimde devreye girmelerini beklediklerinin altını çizdiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL