EKONOMİ GENEL GÜNDEM

BÜYÜKŞEHİRDEN İHALE FİYASKOSU

BÜYÜKŞEHİRDEN İHALE FİYASKOSU

 

 

Tekirdağ Büyükşehrin 10 yılığına 32 milyon 250 bin TL’ye ihale ettiği Süleymanpaşa Şehir İçi Yolcu taşıma ihalesine katılan firma olmadı. İhaleyi izlemeye gelen Esnaf Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Sami Kayın, belediyenin Çorlu’da yıllık 11 milyon zarar etmesine rağmen taşıma işini kendilerinin yapmak istediğini söyledi.

Süleymanpaşa Şehiriçi Yolcu Taşıma İhalesi Büyükşehir Meclis Salonu’nda yapıldı. İhale komisyonu başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yaptı. İhaleye teklif veren firma çıkmayınca ihale ileri bir tarihe ertelendi.

 

Sadece ihaleye evrak veren mevcut taşımacılık yapan TETAŞ firmasının Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Küçükmidil “Bu şartlarda bu ihaleyi kimse almaz. Biz sadece evrak teslim ederek bu işi yapmaya yeterli olduğumuzu gösterdik. Ama teklif vermedik. Bu şartlarda bu ihaleye kimse giremez. Bu iş yapılabilir boyutta ihaleye çıkarsa en büyük taliplisi biziz. Büyükşehir para vermeden taşıma işini yapacak. Ona rağmen bu şartlarda zarar eder” dedi.

 

TETAŞ Firması’na teşekkür eden Albayrak, ihaleyi alan çıkmazda taşıma işini büyükşehir olarak kendilerinin yapacağını söyledi. Çorlu’da yıllık Tekpark’ın 11 milyon şehiriçi taşımadan zarar ettiğini sorulması üzerine Albayrak, “Öncelikle geçmiş hizmetleri için TETAŞ yönetici ve ortaklarına teşekkür ederiz. Bu muammel bedelin altına düşmeyiz. Gerekirse belediye yapar. Büyükşehir yapar. Biz bir zarar açıklamadık. Bu rakamları nerden çıkarıyorsunuz. Tetaş martın 10’nuna kadar devam edecek.  11’i sabahı bu hizmet birileri tarafından vatandaş mağdur edilmemesi için devam edecek” dedi.

 

Esnaf Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Sami Kayın, “Çorlu’da belediye kendi taşıdığı için büyük zararlar yaşanıyor. Tekirdağ Süleymanpaşa’da bu işi belediye yaparsa 8-10 milyon yıllık zarar oluşacak. Bu ortada. Kumbağ’da Saray’da bu belediye kendi yaptığı ulaşımdan araçlarını çekti. Bu durum ortadayken belediye bilerek zarara uğratılıyor” dedi.

 

 

 

Sülwymanpaşa şehiriçi ihalesi yapılıyor

Ferhat Akgün paylaştı: 2 Ocak 2020 Perşembe

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL