GENEL SON DAKİKA

Çağrısını birkez daha yeniledi

Çağrısını birkez daha yeniledi

Başkan Yüksel’den aşı çağrısı
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Kasım ayı meclis toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, yaklaşan kış mevsimi öncesi salgın tehdidinin kapıda olduğunu belirterek Korona virüsü aşısı olmayan vatandaşlara aşı olma çağrısında bulundu.

 

Süleymanpaşa Belediyesi Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde yapıldı. Toplantıda meclis gündeminde yer alan maddelerin yanı sıra ihtisas komisyonları kararları ve gündem harici evraklar görüşülerek karara bağlandı.

 

MECLİS ÜYELERİNE AŞI TEŞEKKÜRÜ

Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısının açılış konuşmasını yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, konuşmasında ağırlıklı olarak COVID-19 aşısına vurgu yaptı. Yüksel, yaklaşan kış mevsimi ile birlikte gribal salgınların artışa geçtiğini, bunun da Korona virüsü salgınının şiddetini arttırdığını ifade ederek, salgın şartlarının her geçen gün ağırlaştığını sözlerine ekledi.
Süleymanpaşa Belediye Meclisinin tüm üyelerinin aşı konusundaki hassasiyetine teşekkür eden Belediye Başkanı Yüksel, meclis üyelerinin tamamının aşılarını yaptırarak salgına karşı gerekli önlemleri yerine getirdiklerini belirtti. Yüksel, “Meclis üyelerimizin gösterdiği bu hassasiyeti Süleymanpaşa’da yaşayan birbirinden kıymetli 200 bin hemşehrimizin de göstereceğine inanarak, henüz aşı olmamış tüm vatandaşlarımızın kış gelmeden, ivedilikle aşılarını yaptırmalarını rica ediyorum,” sözleri ile aşı çağrısını dile getirdi.

 

“TOPLUMSAL BAĞIŞIKLIK GERÇEKLEŞMEDİ, EN ETKİN YOL AŞI”

Geçtiğimiz yıl salgın nedeniyle yaşanan kapanma ve kısıtlamaların yeniden gündeme gelme riskinin bulunduğunun altını çizen Yüksel, “Geçtiğimiz yıl kapanmalar ve kısıtlamalar nedeniyle esnafımız çok zor bir dönem geçirmişti. Şehrimizdeki üç hastanenin pandemi servisleri dolduğu yetmez gibi Kapaklı’ya buradan hasta sevk etmek zorunda kalmıştık. Çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Bu yıl da aynı risk sürüyor. Geçen yılki gibi kapanmalar yaşanmaması, esnafımızın aynı sıkıntılara yeniden düşmemesi ve yeni can kayıplarımızın olmaması için elbirliği ile salgınla mücadelemizi sürdürmeliyiz. İki yıla yakın bir zaman geçmesine rağmen gördük ki toplumsal bağışıklık hala gerçekleşmedi. Bu salgınla mücadele etmenin en etkin yolu aşı olarak görünüyor. Hayatımızı uzun süredir olumsuz etkileyen bu salgını bertaraf edebilmek ve salgın öncesi hayatımıza dönebilmek için maske, mesafe ve temizlik tedbirlerimizi aynen sürdürerek aşılarımızı da lütfen yaptıralım,” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL