GENEL GÜNDEM SİYASET

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISINDAN MAFYA AÇIKLAMASI

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISINDAN MAFYA AÇIKLAMASI

FERHAT AKGÜN

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, “Türkiye’nin bu temizlenme ihtiyacını bu hükümet göremezse toplum bu yetkiliyi bize verecektir. Kötü çocuğa paçayı kaptırırsanız canınızı daha da fazla yakar” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, Tekirdağ Kent Konseyi’nin davetlisi olarak Tekirdağ’a geldi. CHP İl Başkanlığını ziyaret eden Taşkın’ın partide İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, Tekirdağ Kent Konseyi Başkanı Yücel Ayaz ve partililer karşıladı.

‘MAFYA, TİCARET ŞEYTAN ÜÇGENİNDEN ÜLKEMİZİ ÇIKARMAK ZORUNDAYIZ’

Organize suç örgütü lideri iddiası ile hakkında yakalama kararı olan Sedat Peker’in açıklamalarını değerlendiren Taşkın, “Biz bu mafya, ticaret şeytan üçgeninden ülkemizi çıkarmak zorundayız. Siyaset çatışmaların barışçıl unsurlarla çözümlendiği kutsal bir yerdir. Siyaset savaşın alternatifidir. Siyaset insanların kan dökülmesin diye keşfettiği bir mecradır” dedi.

‘KÖTÜ ÇOCUĞA PAÇAYI KAPTIRIRSANIZ CANINIZI DAHA DA FAZLA YAKAR’

Taşkın sözlerini şöyle sürdürdü: Suç örgütleri bu işin içine girdiği zaman aslında herkes bundan kaybeder. Aslına her musibet bir fırsattır. Türkiye’nin bu temizlenme ihtiyacını bu hükümet göremezse toplum bu yetkiliyi bize verecektir. Mafyanın muhalifi muaraza olmaz. Mafyanın iyisi kötüsü olmaz. Alın terine yaslanmayan her yaklaşıma mesafe koymak gerekir. Herkes bilir. Çocukluğumuzda misket oynarken öğrendiğimiz bir şey var. Kötü çocuğa paçayı kaptırırsanız canınızı daha da fazla yakar. Hayat bize bunu fazlası ile öğretiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL