GENEL GÜNDEM

CHP’DEN TARIK AÇIKLAMASI

CHP’DEN TARIK AÇIKLAMASI

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, kale direğinin üzerine düşerek ölen 6 yaşındaki Tarık Toprak Demirhan’ın ölümü ile ilgili açıklama yaptı.

Saygın açıklamasında: Ülkemizde özellikle mevcut iktidar döneminde önemsenmeyen insan kayıplarımıza, altı yaşında bir yavrumuz da eklendi. Olay, İlçemizin Aydoğdu Mahallesinde, Süleymanpaşa Belediyesinin, Bakanlık olanakları ile okul bahçesinde yaptığı halı sahadaki kale direğinin devrilerek çocuğumuzun üzerine düşmesi sonucu gerçekleşmiştir.

Şimdi soruyoruz: Yapımı safhasında kale direklerinin teknik usulüne uygun şekilde monte edildiği konusunda kontrolü yapılmış mı ve yine tesis okula teslim edilirken uygunluk belgesi düzenlenmiş mi, Konu ile ilgili bir devir teslim protokolü yapılmış mı? Bakımı ve kontrol sorumluluğunun kime ait olduğu belirtilmiş mi, Tesisin periyodik olarak kontrol formu ile denetimleri yapılmış mı? Şüphesiz yapılmamıştır. Kontrol yapılmış olsa direklerin zemine bağlantılarındaki hatalar, denge ayaklarının kaynaklarının yıpranmış ve hatta kopmuş olduğu görülecekti.
Mevcut durumda tesisin sorumlusu kim olursa olsun bir ihmal olduğu gün gibi aşikar. Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Bakanlık olanakları ile mahallelerde yapılan, AKP milletvekilleri ile Cumhurbaşkanı ve TBMM Başkanı fotoğrafları ile donatılan, camilerden sonra sporun da siyasi reklam aracı haline getirildiği mevcut halı sahaların, fotoğraflara harcanan paralardan tasarruf edilerek daha sağlam malzeme ve ekipman kullanılarak yapılması gerekmez miydi?
CHP İl Örgütü olarak; hayatını kaybeden yavrumuza Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabırlar diliyoruz. Bizler, kalplerimizi derinden yaralayan bu acı olayın tekrarını önlemek için, yetkililerden müsebbiplerinin ve ihmali olan kişilerin tespit edilerek kısa sürede yargı sürecinin başlatılmasını ve gereken cezaların verilerek halkımıza duyurulmasını talep ediyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL