GENEL GÜNDEM SİYASET

CHP’Lİ ÖZTUNÇ’TAN ŞENTOP’A AĞIR SÖZLER

CHP’Lİ ÖZTUNÇ’TAN ŞENTOP’A AĞIR SÖZLER

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Vatandaş bir doz aşını bulamıyor Tayyip Erdoğan 3. doz aşısını yaptırmış. Millete bir aşıyı çok görüyorlar beyefendi sarayda 3 doz aşıyı yaptırmış” dedi. Öztunç, Meclis Başkanı Şentop’a da Kılıçdaroğluna yönelik açıklamaları nedeniyle “Hadsizlik yapmıştır, hakaret etmiştir. Sıcaktan beyni sulanmıştır. Gel de o sözleri meclis oturumunda söyle” dedi.

 

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Ali Öztunç ve CHP’li heyet Marmara Deniz’indeki salya ve Ergene Nehri’ndeki kirliliği yerinde görmek için Tekirdağ’a geldi. CHP İl Başkanlığı’nda bir basın açıklaması yapan Öztunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ergene’deki kirlilikle ilgili CHP’li belediyeleri suçlamasına ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine cevap verdi.

‘CUMHURBAŞKANI KENDİ ÜLKESİNİN KANUNLARINI BİLMEZ Mİ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TRT ekranlarındaki Ergene Nehri’ndeki kirlilikle ilgili CHP’li belediyelere yönelik sözlerine açıklık getiren Öztunç, “Dün akşam sayın Cumhurbaşkanını izledik. Çok talihsiz açıklamalar yaptı. Sayın Cumhurbaşkanı ‘Ergene’nin etrafındaki belediyeler CHP’li Ergene’yi onlar temizleniyor’ diyor. Allah Allah bir ülkenin Cumhurbaşkanı kendi ülkesinin kanunlarını bilmez mi? Bilmiyor. Ergene’yi temizleme görevi belediyelerde değil, çevre şehircilik bakanlığında Sayın Cumhurbaşkanı. Çevre şehircilik il müdürlüklerinin yapması gereken görevdir bu sayın Cumhurbaşkanı. 19 yıldır hükümetsiniz 19 yıldır memleketin başına bela oldunuz. 19 yıldır iktidarsanız Ergene’ye ilişkin hiçbir adım atmadınız. 19 yılda Ergene’yi temizlememişsiniz şimdi çıkmışsınız CHP’li belediyeler diyorsunuz. Geçecek bunları. Kendisi değilmiydi. 13 Kasım tarihinde telekonferans yöntemi ile buradakilere sormadı mı ‘Ergene temiz akıyor mu’ buradakiler ‘evet’ demedi mi. Ergene temiz mi akıyor hayır. Aldatanların partisi. Hem temizlemiyorlar, görevlerini yapmıyorlar. Hem de temizlediklerini iddia ediyorlar. Bir de üstüne çıkıp CHP’li belediyeleri suçluyorlar. Arıtma tesislerini DSİ yapıyor parasını belediyelerden alıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 7 arıtma tesisinin parasını ödedi. Tekirdağ’dan(belediyelerden) Ergene’ye herhangi bir arıtmada söz konusu değil. Sayın Cumhurbaşkanı ya bunları bilmiyor ya da klasik vatandaşını aldatıyor. Kendi ülkesinin kanunlarını bilmeyen birinin Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturmaması gerekiyor. Ya bilmiyor ya da halkı aldatıyor” dedi.

‘VATANDAŞ BİR DOZ AŞINI BULAMIYOR BEYEFENDİ 3. DOZ AŞISINI YAPTIRMIŞ’

 

Erdoğan’ın 3. Doz aşı olması ile ilgili de konuşan Öztunç, “Dün akşamki konuşmasında 3. Doz aşımı yaptırdım demiş. Maşallah. Vatandaş bir doz aşını bulamıyor Tayyip Erdoğan 3. Doz aşısını yaptırmış. Millete bir aşıyı çok görüyorlar beyefendi sarayda 3 doz aşıyı yaptırmış. Millet yokluk yoksulluk yaşıyor beyefendi sarayda zevki sefada yaşıyor. Millet kuru soğana muhtaç olmuş beyefendi sarayda efuli özel besinlerle besleniyor. Millet bir dozu bulamazken beyefendi sarayda 3 doz aşı yaptırmış. Bir de bunu milleti gözüne baka baka söylüyor. Yazık ya çok yazık” dedi.

‘ŞENTOP HADSİZLİK YAPMIŞ BEYNİ SULANMIŞ’

Şentop’un Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerini de değerlendiren Öztunç, “Belki Tekirdağlılar kızacak ama onların bir hemşerisi var TBMM Başkanı. Tekirdağ’da herkes Atatürk’ü sever. Meğer bir kişi sevmiyormuş. Ayasofya Camii’nde meczubun biri çıkıp kurucumuz kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiğinde gıkı çıkmadı sesini çıkartamadı. Oysaki oturduğu koltuk Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğu. Atatürk’e bir meczup hakaret ediyor sen de orada sesini çıkartamıyorsun. Yazıklar olsun sana. Sayın Şentop Pakistan’daydı. Pakistan’da Atatürk’ün isminin verildiği sokaklar caddeler var. Pakistan Meclis Başkanı’na ‘Atatürk’ü nasıl bilirdiniz’ diye sorsaydı. Ya da ‘Bizim kurumuz Atatürk’e Ayasofya Camii’nde birisi hakaret etti bizde cevap vermedik’ deseydi ne cevap alacaktı. Pakistan’ın Kurucusu Muhammet Ali Cinnah Atatürk için bakın ne diyor: Kendisi medeni İslam dünyasındaki en büyük Müslümandır. Eminim ki bütün İslam dünyası ölümünü hissedecektir diyor. Bizim Mustafa Şentop ne diyor. Kendisinin gıkı çıkmıyor. Bir de çıkıp oradan bizim genel başkanımıza cevap vermiş. Hadsizlik yapmış saygısızlık yapmış. Tekirdağ’dan memleketinden söylüyorum Mustafa Şentop’a. Dün Pakistan hadsizlik yaptın haddini aştın Mustafa Şentop. Dün Pakistan’da hava durumu ne diye baktım 40 derecenin üzerindeymiş. Belli ki beyni sulanmış. Sıcaktan beyni bunamış. Genel başkanımız çıktı dedi ki: İçişleri Bakanı Soylu mafyadan ayda 10 bin dolar alan siyasetçi var. Kim bu dedi. Şentop ayağına basmış gibi dün Pakistan’dan bağırmış. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin onurunu korumak meclis başkanlarının görevidir, asli görevidir. Herkes töhmet altında. Mafyadan 10 bin dolar alan rüşvetçi milletvekili kim diye soruyoruz. Biz bunu soruyoruz sıcaktan beyni bunalan Şentop hakaret ediyor. Canı yandığına göre belli ki AK Partili o siyasetçi. Muhatap ben değilim demiş. Kime soracağız. Pakistan Meclis Başkanına mı soracağız. Yazılı ve sözlü olarak sordum diyor. CHP olarak o yazlı belge nerede onu merak ediyoruz. Bir meclis başkanı ana muhalefet liderine nasıl öyle hakaret eder. Milyonlarca insanın oy verdiği bir partinin genel başkanına nasıl hakaret edersin. Neyin şımarıklığı bu Mustafa Şentop. Atatürke hakaret edilsin sesini çıkarma. 10 bin dolar rüşvet alan siyasetçiyi sorunca bas bas bağır. Hadi gel bunu TBMM koltuğuna otur o lafları genel kurulda et de seni görelim Sayın Şentop. O lafları orada ediver de bir görelim bakalım. Biz rüşvetçi siyasetçinin peşine düşmeye devam edeceğiz” dedi.

 

‘128 MİLYAR DOLARI BUHARLAŞTIRDILAR’

 

Öztunç sözlerini şöyle sürdürdü: 128 Milyar dolar nerede. Bu para nerede göreceğiz. Dün akşam yine konuşmuş. Anayasa değişikliği ile ilgili 128 madde ile ilgili konuşmuş. Aklı 128’de. Anlatamıyorlar 128 milyar dolar nereye gitti. Çünkü buharlaştırdılar. Fakir fukaranın tüyü bitmemiş yetimin hakkını buharlaştırdılar. Bunu soracağız. Bunun hesabını soracağız.

 

ÖZTUNÇ BALIKÇILARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

 

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Ali Öztunç ve CHP’li heyet Marmara Deniz’indeki salya ve Ergene Nehri’ndeki kirliliği yerinde görmek için Tekirdağ’a geldi. CHP Tekirdağ İl Başkanlığı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı ziyaret eden Öztunç ve CHP heyeti deniz salyası nedeniyle zor günler geçiren Tekirdağlı balıkçıları dinledi.

Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi’nde balıkçıların çayını içen Öztunç, “Su konusuyla ilgili aranızdayız. Bugün Tekirdağ ve Kırklareli’nde yarın ise Edirne’de bir çalışma yapacağız. Çözüm önerilerinizi Kamuoyunun takdirine sunacağız. Türkiye Büyük Millet Meclisine konuyu bir kez daha gündeme getirmeye çalışacağız. Bir süredir ekranlarda izliyorsunuz. Deniz salyası, Marmara Denizinde ciddi sorun oldu ve ciddi problemler yaşatıyor. Pek çok sebebi var bunun. Birincisi küresel ısınma, deniz suyunun sıcaklığının fazla olması. Bir başka sebep, kirlilik. Atıklardan kaynaklı kirlilik” dedi.

 

Heyette CHP Adana Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu ve Türabi Kayan ve Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun yer aldı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL