GENEL

Cinsel içerikli görüntüleri ortaya çıkan Eşkinat’ın partiden ihracı istendi

Cinsel içerikli görüntüleri ortaya çıkan Eşkinat’ın partiden ihracı istendi

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa eski belediye Başkanı CHP’li Ekrem Eşkinat’ın cinsel içerikli görüntülerinin kamuoyuna yayılmasının ardından CHP Tekirdağ İl Başkanlığı Eşkinat’ın partiden ihraç edilmesi için süreci başlattı. Eşkinat ise görüntülerle kendine şantaj yapan ve para talebinde bulunanlar hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda  bulundu.

Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz günlerde Tekirdağ’da çok sayıda gazeteci ve siyasetçinin facebook’un mesajlaşma bölümünden bir kadın ismiyle Süleymanpaşa eski belediye Başkanı CHP’li Ekrem Eşkinat’ın içinde yer aldığı bir görüntü paylaşılmıştı. Görüntülü konuşma programı ile kaydedilen cinsel içerikli görüntüler üzerine CHP Tekirdağ İl Başkanlığı disiplin sürecini başlattı.

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, “Ben görüntüleri görür görmez parti tüzüğümüz gereği disiplin sürecini başlattım. İstifa eder etmez kendi bileceği iş. Ama biz görüntüleri izler izlemez tüzük gereği işlemleri başlattık. Ortada bir de şantaj olayı da var. Şantaj olayı da çirkin bir olay. Bu tip görüntüleri tasvip etmiyoruz.” dedi.

 

Öte yandan görüntülerle şantaj yapılarak para sızdırılması ile ilgili Eşkinat, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılık görüntüler çeken kadın hakkında soruşturma başlattı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL