GENEL SPOR

Çorlu 1947’yi namağlup şampiyon yapan Başkan Gümüş: Spora destek bu şehrin bir evladı olarak bizim görevimiz

Çorlu 1947’yi namağlup şampiyon yapan Başkan Gümüş: Spora destek bu şehrin bir evladı olarak bizim görevimiz

FERHAT AKGÜN

Amatör ligde mücadele eden Çorlu 1947’nin BAL ligine çıkmasında büyük çabaları olan İş İnsanı Kulüp Başkanı Yusuf Gümüş, “Bu takımı Çorluspor’u namağlup şampiyon yapacağız bu sene ligimizde dedik. Ve Rabb’im bizi mahcup etmedi. Söylediğimiz gibi namağlup grubumuza şampiyon olarak sezonu tamamladık. Her zaman biz şehrimizde sosyal etkinliklerde olsun, sporda olsun, kültürel etkinliklerde olsun, eğitimde olsun elimizden gelen her şeyi bugüne kadar yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bu bizim şehrimizde bir borcumuz” dedi.

 

 

Çorlu 1947 spor takımının amatör ligden BAL ligine çıkmasında büyük rol oynayan başarılı iş insanı Yusuf Gümüş, namağlup şampiyonluğa giden yolda yaşananları ve bundan sonraki düşüncelerini paylaştı.

‘TAKIMIMIZI NAMAĞLUP ŞAMPİYON YAPACAĞIMIZA SÖZ VERDİK’

“Kongremizde Çorlu’muzu kucaklayan işinde başarılı camianın sevilen, sporcu arkadaşlarımızdan bir yönetim oluşturduk. Bu yönetimle beraber transfer çalışmalarımızı yaparak sezona başladık. Sezonumuzun ilk açılış maçında iddialı bir demeç vermiştik. Bu takımı Çorluspor’u namağlup şampiyon yapacağız bu sene ligimizde dedik. Ve Rabb’im bizi mahcup etmedi. Söylediğimiz gibi namağlup grubumuza şampiyon olarak sezonu tamamladık. Bu süreçte Çorlu halkı çok yanımızda durdu. Her maçımız derbi niteliğinde oldu. Tribünlerimiz her maçta beş binin üzerinde seyirci kapasitesiyle oynadık. Havaların çok soğuk olmasına rağmen şehrimiz futbolu seven bir ilçe. Geçmişte çoğu sporumuz ikinci liglere kadar çıkmış bir mazisi var. Biz de yönetim kurulu arkadaşlarımızla Çorlu camiasında ve taraftarlarımızla, futbolcularımızla, teknik heyetimizle inandık. Ve inşallah bu sene şampiyon yaparak bölgesel amatör ligine çıkacağız. Bir maçımız kaldı. 10 Nisan’da Tekirdağ’ın Namı Kemal Stadyumu’nda, yine şehrimizin güzide ilçesi Saray ilçemizin takımıyla playoff maçı oynayacağız. İnanıyoruz, takımımızı bu sene galip gelerek şampiyon yaparak BAL Ligi’ne çıkaracağız.”

‘BAŞARI İÇİN TAKIMIMIZIN SABİT GELİRLERE İHTİYACI VAR’

“Tabii ki bu sezon inşallah başarılı geçti. şehirde böyle bir şehrin bir teveccühü var. bugüne kadar önceki dönem başkanlarımızın da emekleri var bu şehre. Tabii bu uzun soluklu bir süreç. Futbol bir dipsiz kuyu diyorlar genelde biliyorsunuz. Başarıların istikrarla devam etmesi lazım. Bunun için de kulüplerin kurumsallaşması gerekiyor. Bu kurumsallaşmayla beraber de gelirleri olması lazım. Tabii ki biz özverili bir şekilde şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarımız maddi manevi gecemizi günümüze kattık. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık ve takımımızı bu sene şampiyon yaptık. Bunun sürekli olması için daha önce dediğim gibi sabit gelirleri olması lazım. Bununla ilgili yerel yönetimler bu işe daha kapsamlı kucaklayıcı, el atması lazım. inşallah bunlarla ilgili çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki süreçte de dediğim gibi istikrarlı bir şekilde devam eder. Ve şehrimize yakışan bir şekilde daha önce olduğu gibi profesyonel ligde Çorlu’muzu görmeyi arzu ediyoruz”

‘ÇORLUSPOR 1947’Yİ DAHA GÜZEL YERLERE TAŞIMAK İÇİN MÜCADELE ETMEMİZ GEREKİYOR’

“Şehrimiz Trakya’nın incisi, beş yüz bine yakın nüfusuyla sanayi şehri spor şehri elli bin öğrenci yaşıyor şehrimizde. Bu gençlerimizi sahalara çekmemiz lazım. Hafta sonu bu sporla beraber etkinliklerimiz olması gerekiyor. Bu da süreçte bizlerle diğer yönetim kurulu şehrin dinamikleriyle siyasileriyle hep beraber bu şehrin marka değeri olan Çorluspor 1947’yi daha güzel yerlere taşımak için mücadele etmemiz gerekiyor. Bunun için de çalışıyoruz. İnşallah güzel günler önümüzde.

‘SPORA DESTEK BU ŞEHRİN BİR EVLADI OLARAK BİZİM GÖREVİMİZ’

İnsanların son zamanlarda size bir teveccühü var. Bir takımı aldınız namağlup şampiyon yaptınız. Tekirdağ’ın her tarafından, her köşesinden insanlar Yusuf Gümüş’ü tanıdı, spora destek veriyorsunuz. Yusuf Gümüş olarak bundan sonraki destekleriniz devam edecek mi?” sorusu üzerine Gümüş, “Ya tabii ki biz bu şehrin bir evladıyız. Bugüne kadar bu şehirde herkes taşın altına elini koymuştur. Şehrin gelenekleri bugüne kadar böyle gelmiştir. Bu bir bayrak yarışı. Daha önce bütün başkanlarımız nasıl bu şehre hizmet etmişse Çorluspor’a bugün görev bayrak yarışı bizdedir. Bizim de bu bizim şehrimizin bir evladı olarak bu şehrin bir iş adamı olarak bir cemiyet başkanı olarak bizim zaten bu bizim görevimizdir. Yani. çok ekstra bir durum değil. Her zaman biz şehrimizde sosyal etkinliklerde olsun, sporda olsun, kültürel etkinliklerde olsun, eğitimde olsun elimizden gelen her şeyi bugüne kadar yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bu bizim şehrimizde bir borcumuz” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL