GENEL

Dereceye girenler ödüllendirildi

Dereceye girenler ödüllendirildi

Sokak Hayvanları temalı yarışmalarda dereceye giren eserlere ödülleri törenle verildi

Sokak Hayvanları temalı yarışmalarda dereceye giren eserlere ödülleri törenle verildi

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 56’ncısı düzenlenen Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’nin kültür etkinlikleri kapsamında; Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ilk ve ortaokullar ile liseler arasında düzenlenen “Sokak Hayvanları” konulu Resim, Fotoğraf ve Kısa Film Yarışması’nın ödül töreni, festivalin son günü Kültür Çadırında yapıldı.

Festivalin ikinci gününde, Kültür Çadırında yarışmaya katılan eserlerden oluşan Sokak Hayvanları konulu karma sergi açılmış ve 3 gün boyunca ziyarete açık kalmıştı. Festivalin son gününde yapılan ödül töreni ile yarışmada dereceye giren eserler duyuruldu.

BAŞKAN YÜKSEL DERECEYE GİRENLERİ TEBRİK ETTİ

Ödül töreninde konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yarışmaya katılan öğrencileri tebrik ederek, yeteneklerini geliştirmeye, sanatla ilgilenmeye devam etmelerini öğütledi. Süleymanpaşa’nın çocuklarına ve gençlerine fırsat verildiğinde neler başarabileceklerini çok iyi bildiklerini vurgulayan Yüksel, bu doğrultuda 3 yıldır durmaksızın gençlere ve çocuklara yönelik yatırımlar gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Yüksel, dereceye giren toplam 9 öğrenciye, akıllı bileklik gram altın ve kedi mamasından oluşan ödüllerini takdim ederken, Süleymanpaşa’dan ulusal ve hatta uluslararası çapta ressamlar, fotoğraf sanatçılar ve sinemacılar yetişmesi temennisinde bulundu.

KİMLER ÖDÜL KAZANDI?

Sokak Hayvanları temalı olarak düzenlenen Resim Yarışmasına 170, Fotoğraf Yarışmasına 134 ve Kısa Film Yarışmasına ise 7 eserin katıldığı öğrenildi. Yarışmalarda ilk üç sırayı alarak ödüle layık görülen öğrenciler ve okulları ise şu şekilde:

İlkokullar Arası Sokak Hayvanları Temalı Resim Yarışması

1.Rüya Aydın (Süleymanpaşa İlkokulu)

2.Yaren Erdoğan (Hüseyin Pehlivan İlkokulu)

3. Elif Yağmur Önal (Şehit Piyade Er Ercan Ay İlkokulu)

Ortaokullar Arası Sokak Hayvanları Temalı Fotoğraf Yarışması

1.Yusuf Damga (Şehit Turgut Kurtçu Ortaokulu)

2.Melek Koç (Vali Enver Salihoğlu Ortaokulu)

3.Begüm Gökbilen (Nihat Sami Banarlı Ortaokulu)

Liseler Arası Sokak Hayvanları Temalı Kısa Film Yarışması

1. Neslihan Zorlu (Kadriye Nazif Gölge Anadolu Lisesi)

2. Bartu Kalyoncu (Fatih Anadolu Lisesi)

3. Enes Tunahan Çankaya (Tekirdağ Belediyesi Mehmet Serez Sosyal Bilimler Lisesi)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL