GENEL GÜNDEM

DİLA TEKİRDAĞ’IN GURURU OLDU

DİLA TEKİRDAĞ’IN GURURU OLDU

Türkiye Turkcell Yıldız, Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçmeleri 22-25 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi.

 

 

 

 

Tekirdağlı genç yüzücü Dila Gençay, Türkiye Turkcell Yıldız, Genç ve Açık yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçmelerinde, 50 metre Kelebek Türkiye Birincisi, 100 Metre Serbest Türkiye Birincisi, 50 Metre Serbest Türkiye Birincisi ve 100 Metre Kelebek Türkiye ikincisi oldu.

 

 

Türkiye Turkcell Yıldız, Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım seçmelerine katılan Tekirdağlı Dila Gençay, yakaladığı başarı ile Milli takımın kapılarını araladı. Tekirdağlı genç yüzücü Dila Gençay Mayıs ayında yapılacak yarışlarada katılarak hedefini Milli Takım olarak belirledi.

 

ÇOK ÇALIŞTIK AMA DEĞDİ

 

Tekirdağlı genç yüzücü Dila Gençay; ‘’ Çok fazla çalıştık, çok fazla yorulduk ama değdiğini düşünüyorum. Bazen çok fazla yoruldum bazen ağladığım oldu ama bunları yapmadan da olmuyor. Çok zordu ama değdi. Sonuçlar açıklanınca çok mutlu oldum, arkadaşlarım beni tebrik etti bende çok mutlu oldum. Çok güzeldi. Çok uzun bir süredir hazırlanıyorduk.’’ İfadelerini kullandı.

 

İSTEDİĞİMİZ SONUÇLARI ALDIK

 

TEYKK Spor Kulübü Hocası Mestan Şentürk; ‘’Biliyorsunuz pandemi dolayısıyla havuzlarımız bi 3-4 ay kapanmıştı. Daha sonrasında normalleşme ile birlikte havuzlarımız tekrar açıldı. Yavaş yavaş, kademe kademe antrenmanlara başlamış olduk. Ekim ayında federasyonumuzun açıklamış olduğu faaliyet programında yarış takvimleri belliydi. Ekim ayından itibarende özel olarak bu müsabaka için çalıştık. Yapılan müsabakalarda da istediğimiz sonuçları aldık. Şimdi sırada 1 ay sonra yapılacak olan müsabaka var ondan sonrada inşallah Haziran ayında Listelerin açıklanmasını bekleyeceğiz.’’ Şeklinde konuştu.

 

 

EN KÜÇÜK YARIŞMACILARDAN BİRİYDİ

 

 

TEYKK Spor Kulübü Hocası Mestan Şentürk; ‘’Yaklaşık olarak 400 sporcu katıldı müsabakalara, Dila birde 50 metre kelebek yarışında en küçük yarışmacıydı. Rakipleri ile arasında 1 – 2 yaş vardı buna rağmen bu dalda çok iyi bir derece yaparak Türkiye Birincisi oldu. Rakiplerin arasında Fenerbahçe, Galatasaray, Enka gibi köklü kulüplerde vardı.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL