GENEL

Donmak üzereyken Meral Akşener sahip çıktı

Donmak üzereyken Meral Akşener sahip çıktı

FERHAT AKGÜN

Ankara Pursaklar’da donmak üzereyken bulunan Kangal köpeği yavrularını bulan bir vatandaşın durumu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e aktarması sonucu, Akşener’in sahip çıktığı  yavru köpekler tedavisi tamamlandıktan sonra Tekirdağ’da bir barınakta bakılmaya başlandı.

Edinilen bilgiye göre 15 gün önce Ankara Pursaklar’da bir vatandaş tarafından donmak üzereyken 4 kangal köpeği yavrusu bulundu. Köpekleri bulan vatandaşın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ulaşması sonucu, Akşener yavru köpeklerin tedavisinin yapılması ve sahiplenilmesi için parti teşkilatlarına talimat verdi. Ankara’dan alınara İstanbul’da bir klinikte 10 gün boyunca tedavi edilen yavru köpekler, tedavisi tamamlandıktan sonra Tekirdağ’da bir köpek barınağına yerleştirildi. Yavrular büyüdükten sonra ise sahiplendirilecekler.

Yavru köpekleri barınakta partililerle ziyaret eden İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Bunlar Ankara Pursaklar’da soğuğa, ölüme terk edilen köpekler. Orada hayvansever bir vatandaşımız sayın genel başkanımız Meral Akşener’e ulaşıyor ve oradaki durumu anlatıyor. Genel başkanımızın talimatı ile Ankara Pursaklar teşkilatımız hayvanlara sahip çıkıyorlar, öncelikle hayvanların sağlık durumları ile ilgili kontrollerini yapıyorlar daha sonra da Tekirdağ’daki barınağa nakledildi. Şu anda görüyorsunuz sağlıklarının maşallahı var. Biz de bu hayvanların sahiplenilmesi, değerlendirilmesi hususunda takip edeceğiz. Sonuç itibarıyla bunlarda bir can. Bunlar da bakıma muhtaç, burada binlerce bakıma muhtaç hayvan var. Biz bunların sahiplenilmesi için üzerimizde düşeni yapacağız. Önemli olan bunların sağlıklarına kavuşması. Diğerlerini Ankara’da sahiplenmişler. Bu konuda duyarlı olan herkese de teşekkür ediyorum” dedi.

İYİ Parti Tekirdağ Doğa ve Çevre Politikaları İl Başkan Yardımcısı Halide Savaş, “İYİ Parti Doğa, Çevre Başkanlığımız bunları Ankara’dan İstanbul’a getirdi. Kliniklerimizde bir 10 gün bakıma aldılar. Hem tedavileri yapıldı, hem beslenmeleri yapıldı. Bu yavrular sahiplendirilene kadar barınmak için Tekirdağ’a gönderildiler. Bunlar yavru şu anda sahiplendirilmesi mümkün değil. Biraz daha büyüdükten sonra inşallah sahiplenenler olur. Etrafımızdaki köylerden, çiftliklerden sahiplenenler olursa biz bunun takibini yapacağız. Yine bunları ziyarete geleceğiz, mama yardımlarımız devam edecek. Diğer hayvanlara da mama yardımlarımız olacak” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL