GENEL

Dövizdeki artış CHP’li belediyeyi vurdu

Dövizdeki artış CHP’li belediyeyi vurdu

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa sahilinde bulunan balıkçı barınağında ‘Balıkçılara Destek’ programı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Albayrak, 11 İlçe belediye başkanını de çok sevdiğini, boş rekabet içerisine girilmemesi gerektiğini belirtti.
Gündeme dair gazetecilerin sorularını yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, istifa iddialarına ise, bu iddiayı ortaya çıkaranların boş vakitlerinin çok olduğunu ve bu boş konuşmaları ortaya attığını söyledi. Albayrak, önünde daha 856 gün olduğunu ve bu süreçte hizmete hızlı bir şekilde devam edeceklerini söyledi.
BOŞ KONUŞMALARA AYIRACAK VAKTİM YOK
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; ‘’Vallaha bunu nasıl yaptılar, sanırım insanların boşvakti fazla var böyle boş konuşmalarla vakitlerini değerlendiriyorlar. Ama benim hiç o kadar vaktim yok bizim önümüzde bugün için 856 gün daha görev süremiz var ve Allah kısmet ederse bu 856 günüde hiç boş geçirmeden sabah çok erken saatlerden geç saatlere kadar çalışarak bu görevi tamamlayacağız. Onun için şuanda ne siyaset yapmaya, boş konuşmaya hiç gerek yok. Nereden çıkardılar onuda anlamıyorum. Bir belediye başkanı neden istifa etsin, ben 311 bin 500 oy almışım vatandaştan hizmet için aldık, vatandaş hizmet için bana bu görevi verdi. Ben şunu söylemek istiyorum. Eğer bir belediye başkanı seçildikten hemen bir hafta sonra ben gelecek seçimleri kazanır mıyım? Ben büyükşehir belediye başkanı olur muyum ? Ben tekrar belediye başkanı olur muyum ? bunlarla çalışmaya başlarsa o geçirdiği zamanda çok boş vakitleri olur. Böyle boş konuşurlar. Şuanda Büyükşehir belediyesi ve TESKİ çalışmaları tüm gücüyle devam ediyor. Hiçbir sıkıntı da yok şuanda.’’ Şeklinde konuştu.
TESKİDEN SİYASİ RANT SAĞLAYANLARA RAĞBET ETMEYİN
TESKİ konusu ile ilgili sorularn soruya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; ‘’ İbrahim hocamızın şuanda iznini kullanıyor, Birikmiş izinleri vardı onları kullanıyor, ondan sonrada bir arkadaşımızın atamasını yapacağız. Arkadaşlar bu hizmet görülecek devlet işleri devamlılık esaslıdır. Elbette oraya da uygun bir arkadaşımız atanacaktır ve TESKİ hizmetlerine devam edecektir ama altını çizerek bir şey söylüyorum. TESKİ güzel hizmetler yapıyor, güzel hizmetler yapmaya devam edecek öyle TESKİ’yi suçlayarak siyasal rant sağlayanlarada rağbet etmeyin.’’ Şeklinde cevap verdi.
HER İLÇEYE NE YAPILDI HEPSİNİ SÖYLEYEBİLİRİM
Süleymanpaşa Belediyesine bütçe ayırılmadığı iddialarına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; ‘’Dün bir arkadaşımız açıklama yapmış bu konuyla ilgili ben altına kişi başına düşen yatırımları söyledim. Ama şunu bilmenizi istiyorum arkadaşlar, Süleymanpaşa’ya az yapıldı, Çorlu’ya çok yapıldı yok Çerkezköy’e bu yapıldı. Bu rekabetler çalışmalarda verimi düşürür. Hiç buna gerek yok, her yere ne ihtiyaç varsa o yapılacaktır. İstediğiniz zaman kim isterse net bir şekilde söylüyorum 7 buçuk yıl içerisinde yapılan yatırımların nereye ne yapıldığını kişi başına ne olduğu neler yapıldığı isteyen herkese bunu vermeye hazırız. Ama şuanda bana az verdi ona çok verdi doğru değil. Bir örnek vereyim, Hayrabolu’da geçen sene 4-5 Milyon lira bir yatırım koymuştuk ama sadece iki tane yaptığımız gerek Soylu köyünün yol işi, gereksede Hacı Sungur köprüsü ikisi 10 milyon TL yapıyor sadece. Biz oradaki rakama bağlı kalmıyoruz. Görmedikleri veya görmek istemedikleri bir şey daha var. Yatırım programının üstünde ve altında iki tane şey var, birisi diyor ki Büyükşehir’e ayrılan para, aaltında da iki ücret var, bunların hepsini ihtiyacı olan belediye başkanlıklarına, ilçelere bu parayı ayıracağız ve bunu yapacağız.’’ Dedi.
NE İSTEDİLERDE BEN YAPMADIM ONU DÜŞÜNSÜNLER
Hiçbir ilçeye ayrım yapmadığının altını çizen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; ‘’Hepsi birbirinden değerli, hepsi benim kardeşimdir bende onların ağabeyleriyim ama resmi olarak ben onların Büyükşehir belediye başkanıyım. Hiç birine siyasi partilerden dolayı ayrım yapmam hiçbir şekilde o topluma ayıp olur saygısızlık olur. Asla ve asla sen şu partidensin ben bu partidenim, farklı partilerdeniz diyerek yatırımlarda ayrım yapmam. Bu rekabeti ortadan kaldıralım ben hepsini çok seviyorum. Hepsininde talep ettikleri zaman yardıma hazırım.Madem çok ayrım yapıyorsun deniliyor, Şunu sorabilirler kendilerine bugüne kadar ne istedilerde ben kendilerine vermedim.’’ Dedi.
DOLAR KURU TEK BİR KREDİDE 125 MİLYON ETKİLEDİ
Dolar kurunda yaşanan hareketlilikten dolayı sadece bir kredide 125 milyon tl zararın olduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; ‘’Sadece JAİKA kredisinden dolayı, bir tek krediden dolayı bir ay önce 430 Milyon lira olan bir ay sonra 540 Milyon lira oldu yani. Bu rakamı da net verebilirim. Yani 125 Milyonluk sadece JAİKA kredisine diğerleri hariç. Hepsine etkisi oldu da sadece bu krediye 125 Milyon lira etkisi oldu.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL