GENEL GÜNDEM

EŞİNİ ÖLDÜRÜP İNTİHAR SÜSÜ VERDİ

EŞİNİ ÖLDÜRÜP İNTİHAR SÜSÜ VERDİ

Tekirdağ’da ayrı yaşadığı eşini ormanlık alanda öldürüp, cinayete intihar süsü veren Yunus H.’ın tutuksuz yargılanmasına karar verilmiş, bu süreçte ortadan kaybolan cani kocanın insan kaçakçılarının yardımıyla Karadağ’a kaçtığı öğrenilmişti. Şüpheli ölümün intihar değil, cinayet olduğu Whatsapp yazışmaları ile anlaşıldı. Yunus E.’nin eşinin kardeşine “Ablanı öldürmeye götürüyorum” yazdığı mesaj cinayeti aydınlattı.

İstanbul Silivri’de yaşayan Sarıgül H. henüz 17 yaşındayken Yunus H. ile evlendi. Çiftin 3 çocukları oldu. Sarıgül H., 3 Ağustos 2018’de müteahhitlik yapan eşinin kendisini aldattığını öğrendi. “Beni neden aldattın?” diye sorunca darp edildi, evden kovuldu. Sarıgül ölümle tehdit edildiğini iddia ederek polise başvurdu. 4 Ağustos 2018’de geçici olarak kadın sığınma evine yerleştirildi.

”ABLANI ÖLDÜRMEYE GİDİYORUM” MESAJI

Hürriyet’in haberine göre ağabeyi Alican S. ve eşinin ağabeyi İmam H. çiftin arasını yeniden bulmaya çalıştı. 5 Ağustos’ta eve döndü. Büyükler gidince Yunus H. ve Sarıgül H. bir kez daha kavga etti. Yunus H. 6 Ağustos günü Sarıgül H.’yi de yanına alarak Silivri’de ormanlık alana gitti. Giderken de eşinin kardeşi Erdal S.’ye “Ablanı öldürmeye götürüyorum” diye mesaj attı. Erdal S. bu mesajı kimseye haber vermedi.

CİNAYETE İNTİHAR SÜSÜ VERDİ

Kuşbahçe- Büyükçavuşlu Yolu üzerindeki ormanlık alanda cipini durduran Yunus H., eşini göğsünden tek kurşunla vurarak öldürdü. Ellerini yıkadıktan sonra tabancayı ölen eşinin eline tutuşturarak bir el ateş ettirdi. Daha sonra da jandarmayı aradı. İddiasına göre eşi intihar etmişti.
Eşini öldürüp intihar süsü verdi! Cani kocanın cinayet planını Whatsapp yazışmaları ortaya çıkardı

TUTUKSUZ YARGILANMASINA KARAR VERİLDİ

9 Ağustos’ta tutuklandı. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Yunus H.’ye tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açtı. Yusuf H., Silivri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki savunmasını eşinin intiharı üzerine kurdu. 9 Ocak 2019’da suç vasfının değişebileceği gerekçesiyle Yusuf H.’nin tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

KORKUNÇ CİNAYETİ YAZIŞMALAR ORTAYA ÇIKARDI

Sarıgül H.’ın cinayete kurban gittiği Yunus H.’ın yaptığı telefon görüşmeleri ve WhatsApp yazışmalarıyla çözüldü. Mahkeme davayı 10 Kasım 2020 günü karara bağladı. Yunus H.’ye müebbet, Sarıgül H.’ın kardeşi Erdal S.’ye ise 12.5 yıl hapis cezası verildi. Ancak Yunus H. yakalanamadı.

ABLANIN HAKLI İSYANI: CEZASIZ KALMASIN

Sarıgül H.’nın ablası Özgül D. kararın ardından katilin hâlâ serbestçe dolaşabilmesine isyan etti. Abla Özgül D., “Kardeşimi öldüren adam cinayetten sonra tutuksuz yargılandı. Biz defalarca itiraz ettik. Onun öldürdüğü kesinleşince ağır ceza aldı. Bir kadın öldürüldü. Cezasız kalmasın. Ülkeye getirilip cezasını çeksin” dedi.

KARADAĞ’A KAÇTIĞI ORTAYA ÇIKTI

Yusuf H. aylar sonra Karadağ’dan telefonla akrabalarını aradı, yurtdışına kaçtığını haber verdi. Resmi kayıtlara göre ise yurtdışına hiç çıkmadı. İnsan kaçakçılarının yardımıyla sınırı geçtiği ve sahte pasaportla Karadağ’a gittiği tahmin ediliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL