Eski başkandan mevcut başkana: bizim biriktirdiğimiz paralarla oda yeri aldılar

Eski başkandan mevcut başkana: bizim biriktirdiğimiz paralarla oda yeri aldılar

21 Aralık 2021 20:25
Eski başkandan mevcut başkana: bizim biriktirdiğimiz paralarla oda yeri aldılar
0

BEĞENDİM


Tekirdağ Madeni ve Ağaç İşleri Odası için başkan adaylığını açıklayan Hüseyin Uysal Gazeteciler Fatih Erge ve Ferhat Akgün’ün sorularını cevaplandırdı.

Hasan Ali Yücel Meydanında yapılan röportajda Uysal bir çok konuya açıklık getirdi:

Tekrardan neden aday oldunuz?

Tekirdağ Madeni ve Ağaç İşleri Odasında 12 yıl görev yaptım ve 1 dönem (4 yıl) ara verildi. Bu aranın sonucunda istişareler ve talepler üzerine tekrardan adaylığımı açıkladım. Adaylığımı açıklarken insanlardan gelen talebin zaman içerisinde özellikle pandemi döneminde esnaf sanatkar arkadaşlarımızın sahipsiz kaldığını gördüğümüzü söylemek istiyorum. 2018 yılında aday olduğunda vaad edilenlerin yerine getirilmediği, sıkıntılarının sorulmadığından dolayı gezdiğimde esnaftan böyle şikayetlerin olduğunu gördüm ve adaylığımı açıkladım.

KATI ATIK YAĞLARDA SIKINTI VAR

Özellikle katı atık yağlarla ilgili sıkıntı olduğunu gördüm, bizim dönemimizde de vardı bu. O dönemlerde bizim Tekirdağ Belediyesi ile Odamız arasında yaptığımız protokolde bir firma ile anlaşmıştık. Bunlar haftalık, 15 günlük ve aylık düzenli olarak gelip yağlarımızı alıyorlardı. Bu dönemde nasıl olacak, prosedürü nedir… kimsenin ilgilenmediğini gördük, esnaf arkadaşlarımın çoğundan böyle şikayetler var.

BİZİM PROJEMİZ DAHA BÜYÜKTÜ

Yeni Sanayi salonu için esnaf arkadaşlarımızın bir talepleri vardı. Biz de arkadaşlarla beraber daha önceki genel kurulda hazırladığımız bir projemiz vardı, bununla ilgili birikimlerimiz oldu. Bu neydi: 2018 yılı itibariyle düşünürsek yaklaşık 300 bin lira gibi odamızın bir parası vardı, biz bu parayı biriktirip daha önceden bir arsa alıp arsanın üzerinde toplantı salonu, yönetim kurulu odaları ile ilgi bir projemiz vardı ama bize nasip olmadı. Şuan arkadaşlarımız bıraktığımız para ile yeni bir oda yeri aldıklarını söylüyorlar. Ama bizim projemiz daha büyüktü. Şuan ki mevcut yerimiz eski odanın yeri idi 40 m2, şuan çıktıkları yer 80m2… Ama bizim projemiz daha büyüktü. Esnaftan gelen talep üzerine yeni sanayide ki kooperatifin kooperatif ortaklarına yaptığı düğün salonlarının ücreti belirlendikten sonra yüzde 50 indirimliydi. Bizim esnaf arkadaşlarımızdan da böyle talep vardı biz de bu arkadaşların talebi üzerine böyle bir şey yapmak için paramızı biriktirdik ama bunu yapmak bize nasip olmadı. İnşallah bu dönem daha iyisini yapmak için bize nasip olur.

BU ODA BİZİM BİRİKTİRDİĞİMİZ PARAYLA ALINDI

Bu oda bizim dönemimizde biriken paralarla alındı, paramız yetmemiş olabilir, bunun üzerine ilaveler yapılmış olabilir. Şöyle bir şey var; daha önceki odaların yerleri de bu şekilde alınmıştır. Odanın belirli bir miktar birikimiz vardır, Esnaf Odalar Birliği odalara senet karşılığı para verir, odada toplanan paralarla bunlar tekrar geri ödenir. Böyle olmuş olabilir

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.