GENEL

Eti odalara niçin aday çıkardığını açıkladı

Eti odalara niçin aday çıkardığını açıkladı

Tekirdağ Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti Beşdokuz TV’den Fatih Erge ve Odak Haber’den Ferhat Akgün’e konuştu.

 

 

Gündeme dair soruları cevaplayan Eti “ Bazı odalarda öyle başkanlarımız var ki önüne konan kağıdı okumaktan aciz, bakıyorsunuz esnafın bir derdini anlatmaya gidiyor bir yere anlatırken kavga çıkartıyor, kavgasız kendini anlatamıyor…” Dedi

 

Başkan Eti açıklamasına şöyle devam etti: Bizim hiç kimseyle bir alıp veremediğimiz yok. Lakin 5 Temmuz’da da Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifimizin seçimini yaptık, bu seçimde bize karşı olan arkadaşlarımız olduğu gibi bizim yanımızda olan arkadaşlarımız da vardı. O gün bizim yanımızda destek olan arkadaşlarım bugün bazıları bazı odalara aday çıktılar. Aday çıktıktan sonra da geldiler bize dediler ki “Başkanım şu odaya adayım bizi destekler misiniz?” Tabi bu insanlar bizim gibi bizden fazla mücadele ettiler. Şimdi bizim onları yalnız bırakmamız hiçhoş olmadı diye düşündüğümüzden dolayı bu arkadaşlarımızı destekleme kararı aldık.

 

Destekleme kararı aldık diye herkesi de desteklemiyoruz, benim bazı kriterlerim var şartlarım var. Ve bunu her yerde de dile getirmeye çalışıyorum. Bizim desteklediğimiz insan ilk önce dürüst olacak, özü sözü bir olacak, konuştuğu lafı konuştuğu sözün her zaman arkasında duracak, çalışkan olacak, esnafının derdini her zaman her ortamda ifade ediyor olacak, esnafın derdini anlatırken devlet erkanı ile vali bey ile, belediye başkanımızla, milletvekillerimizle kavga etmeden kendini anlatıyor olacak. Bugün en büyük rahatsızlığımız  bazı odalarda öyle başkanlarımız var ki önüne konan kağıdı okumaktan aciz, bakıyorsunuz  esnafın bir derdini anlatmaya gidiyor bir yere anlatırken kavga çıkartıyor, kavgasız kendini anlatamıyor.

 

Bunların artık değişmesi lazım, bazı yerlerde öyle eleştiriler aldık ki; yav öyle bir başkanınız var bula bula bunu mu buldunuz, bu esnafı temsil edebilecek bir insan yok mu? Gibi çok eleştiriler aldık… Mutlaka sizlere de gelmiştir bu ne ya kendini anlatamıyor, bu ney ya önüne konan kağıdı okuyamıyor gibi çok büyük eleştiriler aldık. Yani bunların artık değişmesi lazım. Tekirdağımızın gerektiği gibi temsil edilebilmesini düşündüğümüzden dolayı biz de artık yeni bir çağ açılsın, yeni bir yol açılsın esnafın gerçek yüzünün bu olmadığını her kese gösterebilelim diye ne yaptık aday olan bazı kardeşlerimize destek olma kararı aldık. 2 Ocak’ta Pazarcılar Odasının seçimi var Levent Güven kardeşimiz var, Levent kardeşim aslen çiçekçi ama uzun yıllar pazarcılık yapmış, pazarda mücadele etmiş çok sevilen bir kardeşimiz. Yanında Nusret Şirin var Nusratlı köyünden o da ona keza çok ağır başlı çok efendi bir kardeşimiz… Pazarda da karşılıkları var. Ben bu arkadaşlarla beraber bir iki defa pazar yerini ziyaret ettim ve çok olumlu sonuçlar aldım.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL