GENEL

Eylem yaptılar: hekimler sağlık hizmeti sunamaz hale getirmiştir

Eylem yaptılar: hekimler sağlık hizmeti sunamaz hale getirmiştir

FERHAT AKGÜN

Türk Tabipler Birliği’nin çağrısıyla Tekirdağ’da doktorlar iş bırakma eylemi yaptı. Tekirdağ Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Gamze Varol, “Nöbetlerde genç arkadaşlarımızın yaşadıkları, nöbet sonrası, mesai sonrası evine giderken şiddete uğrar mıyım korkusu artık hekimler sağlık hizmeti sunamaz hale getirmiştir” dedi.

 

Türk Tabipleri Birliği’nin geçtiğimiz aylarda başlattığı eylemlilik süreci devam ediyor. Daha önce 15 Aralık tarihinde iş bırakan hekimler ve sağlık çalışanları, 4 Şubat’a kadar taleplerini yerine getirilmemesi üzerinde bugün yeni bir iş bırakma eylemine gitti. Tekirdağ Tabip Odası öncülüğünde Tekirdağ Şehir Hastanesi önünde doktorlar basın açıklaması yaptı. Eyleme sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun destek verdi.

‘HEKİMLER SAĞLIK HİZMETİ SUNAMAZ HALE GETİRMİŞTİR’

Tekirdağ Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Gamze Varol, “Gelinen noktada aslında koruyucu sağlık hizmetlerinin çöktüğünü, tedavi edici sağlık hizmetlerinin kışkırtıldığını vatandaşın yılda 10 kere, 11 kere hastaneye başvurmasının iyi bir durum, çok güzel bir durum olarak anlatıldığı bir dönemdeyiz. Böyle olması aslında insanların ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerini alamaması anlamına geliyor. Hastanelerde yığılma anlamına geliyor. İkinci ve üçüncü basamakta asıl ihtiyaç duyanların ayrıntılı hizmet alamaması anlamına geliyor. Biriken hastalara hastalara beş dakikada bir randevu verilmesi yurttaşların nitelikli sağlık hizmeti alamaması, bizim doğru iyi, uluslararası standartlarda hekimli yapamamamız şiddeti doğuruyor. Gün geçmiyor ki sağlık çalışanları dayak yemesin, bıçaklanmasın, boğazı kesilmesin. Nöbetlerde genç arkadaşlarımızın yaşadıkları, nöbet sonrası, mesai sonrası evine giderken şiddete uğrar mıyım korkusu artık hekimler sağlık hizmeti sunamaz hale getirmiştir” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL