100 KİŞİLİK KÖYE 126 OYLA MUHTAR OLDU

100 KİŞİLİK KÖYE 126 OYLA MUHTAR OLDU
Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde 2 kadın muhtardan biri olan Gündüzlü Mahallesi Muhtarı Fethiye Akkuş 100 kişinin yaşadığı köye 129 oy alarak muhtar oldu.Süleymanpaşa ilçesinde muhtarlar günü kutlandı. Tarihi valilik...

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde 2 kadın muhtardan biri olan Gündüzlü Mahallesi Muhtarı Fethiye Akkuş 100 kişinin yaşadığı köye 129 oy alarak muhtar oldu.

Süleymanpaşa ilçesinde muhtarlar günü kutlandı. Tarihi valilik binası önündeki Atatürk Anıtı önüne çelenk konuldu. Törene 2'si kadın muhtar olmak üzere merkez ve kırsal mahalle muhtarları katıldı.

2 kadın muhtardan biri olan Fethiye Akkuş 100 kişinin yaşadığı köye muhtar seçildi. 18 yıldır eşinin cezaevinde teknisyen olduğunu söyleyen Akkuş, "Biz nüfus olarak Gündüzlü köyüne bağlıyız. 4 muhtar adayı vardı ben 129 oyla seçildim. 100 kişi köyde yaşıyor. 260 seçmen de lojmanda var. 2 çocuk annesiyim. Oğlumun biri harp okulunda. Pilot olacak. Hem köye hemde lojmanlara hizmet ediyorum. Köyde yaşayanlar benim annem babam gibi. Onlara hizmet etmek benim boynumun borcu. 2 muhtarlık odamız var. Birisi köyde birisi de cezaevi kampüsü içinde" dedi.